artykuł seriale

Serial „Opowieść podręcznej” powraca | Trzeci sezon od 6 czerwca w HBO GO

Nowy sezon wyróżnionego szeregiem nagród Emmy serialu obyczajowego „Opowieść podręcznej” będzie miał premierę 6 czerwca w HBO GO.

fot. materiały prasowe

„Opowieść podręcznej”, oparty o powieść Margaret Atwood, to historia rozgrywająca się w dystopijnym świecie Republiki Gilead, totalitarnym społeczeństwie, które powstało na terenie Stanów Zjednoczonych. W obliczu katastrof ekologicznych i gwałtownego przyrostu naturalnego Gilead rządzony jest przez przedstawicieli fundamentalistycznego reżimu, który traktuje kobiety jak własność państwową.

Kate Moss, fot. materiały prasowe

Trzeci sezon serialu liczyć będzie 13 odcinków i skoncentruje się na tytułowej podręcznej June (Kate Moss) i jej buncie przeciwko Republice Gileadu. Będzie musiała stawić czoła reżimowi i przytłaczającym ją przeciwnościom losu. Zaskakujące spotkania, zdrady i podróż do przerażającego serca Gileadu zmuszają wszystkich bohaterów do działania. Na ustach mają oni tylko jedną prowokacyjną modlitwę: „Błogosławiona walka”.

fot. materiały prasowe

W serialu występują: Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Alexis Bledel, Madeline Brewer, Amanda Brugel, Ann Dowd, O-T Fagbenle, Max Minghella, Samira Wiley i Bradley Whitford. Serial  produkowany jest przez MGM. Jego twórcą i scenarzystą jest Bruce Miller.

fot. materiały prasowe

Pierwszy sezon „Opowieści podręcznej”jest dostępny jest w HBO GO, emisjadrugiego zaplanowana została od najbliższej soboty, 13 kwietnia. Trzeci sezon będzie miał premierę 6 czerwca w HBO GO, dzień po światowej premierze.

%d