Reklamy
artykuł

W sierpniu finał drugiej trylogii „Millennium” | Lagercrantz żegna się z serią

David Lagercrantz na Warszawskich Targach Książki w 2017 roku, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Już 22 sierpnia ukaże się trzecia powieść Davida Lagercrantza z cyklu „Millennium”. Tym samym szwedzki autor żegna się z serią, która przejął po śmierci jej twórcy – Stiega Larssona.

W swoim pożegnaniu z serią Lagercrantz opisze m.in. polityczne skandale i gry na najwyższym szczeblu, w tym rosyjskie fabryki trolli. Przynajmniej tak zapowiada w swoim poście na Facebooku.

Tytuł powieści brzmi „Hon som måste dö” (Ta, która musi umrzeć), a wersji angielskiej, gdzie wszystkie tytuły serii zaczynają się od słowa „dziewczyna” – „The Girl Who Lived Twice”. 

Punktem wyjścia książki jest odnalezienie w parku w Sztokholmie zwłok bezdomnego. Jego śmierć nie wydaje się podejrzana, ale do czasu. Doktor Fredrika Nyman podejrzewa bowiem, że ​​coś jest nie tak, i kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem. Ślady prowadzić mogą do szwedzkiego rządu.

Blomkvist chce prosić o pomoc Lisbeth Salander, ale ta znikła po pogrzebie swojego dawnego kuratora Holgera Palmgrena. Nikt nie wie, że kobieta przebywa w Moskwie. Podjęła decyzje, że nie będzie już ścigana, ale sama zacznie ścigać.

Szwedzka premiera 22 sierpnia.

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: