artykuł

W sierpniu finał drugiej trylogii „Millennium” | Lagercrantz żegna się z serią

David Lagercrantz na Warszawskich Targach Książki w 2017 roku, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

Już 22 sierpnia ukaże się trzecia powieść Davida Lagercrantza z cyklu „Millennium”. Tym samym szwedzki autor żegna się z serią, która przejął po śmierci jej twórcy – Stiega Larssona.

W swoim pożegnaniu z serią Lagercrantz opisze m.in. polityczne skandale i gry na najwyższym szczeblu, w tym rosyjskie fabryki trolli. Przynajmniej tak zapowiada w swoim poście na Facebooku.

Tytuł powieści brzmi „Hon som måste dö” (Ta, która musi umrzeć), a wersji angielskiej, gdzie wszystkie tytuły serii zaczynają się od słowa „dziewczyna” – „The Girl Who Lived Twice”. 

Punktem wyjścia książki jest odnalezienie w parku w Sztokholmie zwłok bezdomnego. Jego śmierć nie wydaje się podejrzana, ale do czasu. Doktor Fredrika Nyman podejrzewa bowiem, że ​​coś jest nie tak, i kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem. Ślady prowadzić mogą do szwedzkiego rządu.

Blomkvist chce prosić o pomoc Lisbeth Salander, ale ta znikła po pogrzebie swojego dawnego kuratora Holgera Palmgrena. Nikt nie wie, że kobieta przebywa w Moskwie. Podjęła decyzje, że nie będzie już ścigana, ale sama zacznie ścigać.

Szwedzka premiera 22 sierpnia.

%d