artykuł

Wkrótce premiera „Zmowy byłych żon” Grażyny Jeromin-Gałuszki | Objęliśmy książkę patronatem

Już 8 marca nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się powieść Grażyny Jeromin-Gałuszki „Zmowa byłych żon”.  Autorka powraca w stylu, za który pokochały ją czytelniczki, a Zupełnie Inna Opowieść ma przyjemność objąć tę książkę patronatem medialnym.

Autorki nie trzeba przedstawiać – absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenariopisarstwa w PWSFTviT w Łodzi, współautorka scenariusza jednego z popularnych seriali telewizyjnych. Jej debiutancka powieść „Złote nietoperze” otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. Ponadto napisała powieści „Oczy Marzanny M.”, „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Nie zostawiaj mnie” i „Magnolię” i „Legendę”.

Teraz nadszedł czas na jej nową książkę. W „Zmowie byłych żon” Grażyna Jeromin-Gałuszka ponownie tworzy sielską przestrzeń – małe miasteczko z urokliwymi zakątkami i uliczkami, w którym życie toczy się pomiędzy kafejką, zakładem fryzjerskim, piekarnią, salonem sukien ślubnych a księgarnio-antykwariatem. Pewnego dnia w zakładzie fryzjerskim spotykają się Wiktoria, Izabela i Monika – trzy byłe żony Mikołaja Kamińskiego. Gdy wychodzi na jaw, że łączy je… ten sam mąż, który każdą z nich niecnie porzucił, zaczynają planować zemstę. A od zemsty do przyjaźni bardzo krótka droga, która może skończyć się nawet… w prosektorium.

„Zmowa byłych żon” to ciepła opowieść o miłości i kobiecej solidarności, w której jednak nic nie jest takim, jak się pozornie wydaje (zakończenie z twistem).

Przeczytaj także:

Gruzy i nadzieje | Manula Kalicka, Koniec i początek

Autorka na co dzień mieszka w Sosnowicy, niewielkiej wsi koło Radomia, gdzie w otoczeniu rodziny pisze, a dla relaksu zajmuje się niewielkim gospodarstwem. Ale z okazji premiery książki – i to już 6 marca o godz. 18. – będzie można spotkać ją w Warszawie w księgarni BookBook przy ul. Hożej.

Grażyna Jeromin-Gałuszka z Manulą Kalicką i Mariolą Zaczyńską podczas Otwartych Ogrodów w Zalesiu Dolnym, fot. Przemysław Poznański/zupelnieinnaopowiesc.com

 

%d