artykuł

Wielki Targ Społeczny w Big Book Cafe | Dwa tysiące książek w świetnych cenach

22 i 23 kwietnia odbędzie się Wielki Targ Społeczny w Big Book Cafe. Na kupujących czekać będzie dwa tysiące świetnych tytułów z drugiej ręki, w tym sekcja książek podarowanych na tę okazję specjalnie przez zaprzyjaźnionych pisarzy, dziennikarzy i artystów. Cel: remont nowej, drugiej siedziby Big Book Cafe MDM.

Jak można przeczytać w zaproszeniu na wydarzenie, opublikowanym na Facebooku, wszystkie książki dostępne będą w supercenach – za 5, 10, 15 i 20 zł.

„Potrzebujemy Waszego wsparcia, by zrealizować ambitne marzenie. Przybywajcie z torbami, kupujcie, ile dacie radę unieść, dorzućcie swoją cegiełkę. Razem możemy zdziałać więcej! Wielki Targ Społeczny to niesamowita okazja, by za symboliczną kwotę kupić używane książki w świetnej kondycji – w tym zupełne nowości i prawdziwe literackie skarby, które na półkach w domach mają inni czytelnicy!” – piszą organizatorzy. Jak zaznaczają, taki gest ma moc podwójną: wprawia literaturę w ruch i zasila Fundację „Kultura nie boli” oraz nową, drugą scenę Big Book Cafe MDM.

Trwa zbiórka książek

Wciąż jeszcze można też przekazać książki na targ. Zbiórka trwa do 21 kwietnia w Big Book Cafe, ul. J. Dąbrowskiego 81 w Warszawie. Organizatorzy zapraszają codziennie w godz. 9-20. W podziękowaniu uśmiech i kawa. Na targ przyjmowane są książki w dobrym stanie wydane od 2000 r. i powinna to być literatura piękna, reportaże, biografie, czytadła, kryminały, poradniki i kulinaria. Nie będą przyjmowane słowniki, encyklopedie, podręczniki, literatura specjalistyczna, książki wydane przed 2000 rokiem.

2 tysiące książek

Sam Targ odbędzie się w księgarni w sobotę i niedzielę (22 i 23 kwietnia), w godz. 9-20. „Weźcie torby, plecaki albo walizki – wyjdziecie z górą niedrogich książek! To fantastyczna okazja, by złowić książki w znakomitym stanie, wiele z nich jest nowych lub z ostatnich kilku lat. Wszystkie trafiają do nas jako darowizny od pisarzy, redaktorów, krytyków literackich, tłumaczy oraz od samych czytelników” – piszą organizatorzy.

Źródło i cover photo: Big Book Cafe

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: