artykuł

„Harry Potter” jako serial | Dla każdej książki jeden sezon

„Harry Potter” ma wrócić – tym razem jako serial. Według nieoficjalnych informacji powstałoby siedem sezonów – tyle ile jest powieści J.K. Rowling o małym czarodzieju.  

Seria o Harrym Potterze w ciągu 25 lat sprzedała się w 600 milionach egzemplarzy, w 85 językach, stając się bestsellerem wszech czasów. Nic dziwnego, że na sukcesie od dawna chce zarobić też przemysł filmowy. Adaptacja pierwszej powieści, „Harry’ego Pottera” i kamienia filozoficznego” (Harry Potter and the Philosopher’s Stone, 1997) powstała w 2001 roku w reżyserii Chrisa Columbusa, ostatniej – „Harry Potter i Insygnia Śmierci” (Harry Potter and the Deathly Hallows, 2007) w latach 2010 i 2011 w reżyserii Davida Yatesa. Cała filmowa seria zarobiła na świecie niemal 8 mld dol.

Siedem sezonów

Informację o planach nowej ekranizacji serii podał Bloomberg, powołując się na dwa niezależne źródła. Umowa w tej sprawie nie została jednak jeszcze zawarta. Niewykluczone, że informacja zostanie podana do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu, w dniu ogłoszenia nowej strategii dla HBO Max.

Serial miałby siedem sezonów, po jednym dla każdej książek J.K. Rowling. To oznacza, że scenarzyści mieliby więcej miejsca na opowiedzenie historii, która w przypadku ostatnich tomów cyklu sięga nawet 500 stron. Problem z ogromem materiału, jaki trzeba zmieścić w ekranizacji, widać było w przypadku adaptacji filmowych serii, a szczególnie tomu siódmego, który podzielono na dwa obrazy kinowe.  

Na pokładzie J.K. Rowling

W serię – jako producenta – ma być zaangażowana sama autorka, ale bardziej jako konsultantka i producentka niż scenarzystka (jak było to w przypadku serii kinowej „Fantastyczne zwierzęta”) czy osoba odpowiedzialna za kreację serialu.

Powieściowa seria z Harrym Potterem to opowieść o chłopcu, który dowiaduje się, że jest czarodziejem i rozpoczyna edukację w szkole magii Hogwart. Z czasem odkrywa mroczne sekrety z przeszłości swojej rodziny, w tym tajemnicę śmierci rodziców i zmierzyć musi się z ich zabójcą, czarodziejem Voldemortem.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d