artykuł seriale

„Odwilż” Xawerego Żuławskiego z Wajdą, Lindą, Fabijańskim | Pierwszy polski serial Max Original

Na 1 kwietnia planowana jest premiera pierwszego polskiego serialu Max Original wyprodukowanego przez debiutującą u nas w marcu platformę HBO Max. W „Odwilży” Xawerego Żuławskiego zagrają m.in. Karolina Wajda, Bartek Kotschedoff, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda i Andrzej Grabowski.

Platforma udostępniła pierwszy teaser serialu. Jego akcja dzieje się w Szczecinie. To tu, na przełomie zimy i wiosny w lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (w tej roli Katarzyna Wajda), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje?

Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża. Walka o dziecko okaże się dla niej walką o samą siebie.

W pozostałych rolach pojawią się Bartek Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska.

Odwilż to pierwsza produkcja Max Original zrealizowana w Polsce. To serial kryminalny, nakręcony według scenariusza Marty Szymanek.

Produkcja liczy sześć odcinków. Zdjęcia do serialu zostały w większości zrealizowane w Szczecinie.

%d bloggers like this: