konkurs

Już 2 czerwca premiera „Bardzo długiego popołudnia” Ingi Vesper | Zdobądź książkę w konkursie

Już 2 czerwca nakładem Wydawnictwa Słownego ukaże się powieść Ingi Vesper „Bardzo długie popołudnie”. Mamy dla Was trzy egzemplarze tej książki, które można wygrać w konkursie.

Jest lato 1959 roku, kalifornijskie słońce wypala wypielęgnowane trawniki przed domami w Sunnylakes. Pewnego bardzo długiego popołudnia w tej sielskiej atmosferze przedmieścia znika Joyce Haney.

Tego samego dnia Ruby Wright udaje się do pracy, spodziewając się, że czeka tam na nią to, co zawsze: obowiązki domowe, których nie cierpi, obolałe stawy, pogarda ze strony białych pracodawców… a także światełko w mroku codzienności: życzliwość Joyce.

Zamiast tego znajduje dwójkę przerażonych dzieci i plamę krwi na podłodze w kuchni. Po Joyce nie ma śladu.

Do sprawy zostaje przydzielony detektyw Mick Blanke, który niedawno trafił do Sunnylakes z Nowego Jorku i szybko odkrywa, że klucz do zagadki znajduje się w rękach Ruby, nikt bowiem tak dobrze jak ona nie zna tajemnic kryjących się za wykrochmalonymi, idealnie gładkimi zasłonami.

Tyle że czarnoskórych pomocy domowych na amerykańskim Południu nie prosi się o pomoc w śledztwie. Ich o nic się nie prosi…

Pytanie konkursowe brzmi:

Jakie znaczenie ma dla ciebie czas, w którym rozgrywa się akcja kryminału? Czy wolisz kryminały współczesne, retro, a może właśnie te, dziejące się w połowie XX wieku? Koniecznie podaj przykłady i uzasadnij swój wybór.

Jury nagrodzi trzy najciekawsze odpowiedzi, wyróżniające się kreatywnością i – co istotne – oryginalne, nigdzie nie publikowane wcześniej. Wpisujcie je w komentarzach pod tym wpisem, albo pod postem konkursowym na Facebooku.

Konkurs trwa od chwili publikacji tego wpisu do 2 czerwca 2021 r., do godz. 23.59

Regulamin ⬇

%d