artykuł

„Kiedy spałaś” Liz Lawler pod naszym patronatem | Premiera 24 lutego

Już 24 lutego nakładem Wydawnictwa Kobiecego ukaże się powieść Liz Lawler „Kiedy spałaś”. Objęliśmy powieść patronatem. A już wkrótce u nas fragment powieści, recenzja i… wywiad z autorką!

Nikt nie chciał jej uwierzyć. Najłatwiej było uznać ją za niepoczytalną.

Przerażający thriller psychologiczny poruszający problem dyskredytowania głosu kobiet. 

Doktor Alex Taylor budzi się na stole operacyjnym. Jest unieruchomiona. Tuż nad nią stoi lekarz ukryty za maską chirurgiczną. Nie zna go, ale z przerażeniem stwierdza, że on ma zamiar ją skrzywdzić. I w chłodny, metodyczny sposób opowiada, w jaki sposób to zrobi. Zanim Alex zdąży zawołać o pomoc, dostaje kolejną dawkę znieczulenia.

Kiedy budzi się po raz kolejny pośród życzliwych sobie osób, natychmiast zgłasza atak i gwałt. Jednak policja sceptycznie odnosi się do jej opowieści. Uważa, że Alex jest ofiarą napadu. Po skończonym dyżurze została zaatakowana przez sadystycznego psychopatę. Znaleziono ją w środku nocy na szpitalnym parkingu. Badanie nie wykazuje śladów gwałtu. Pomimo istnienia drobnych dowodów potwierdzających prawdomówność Alex, nikt jej nie wierzy. Jej zeznania są kwitowane tonem lekceważącym, graniczącym z chichotem.

Nawet najbliżsi są przekonani, że uroiła sobie napaść. Jest pozostawiona kompletnie sama sobie. Dopóki nie dowie się, że jest kolejna ofiara.

Liz Lawler – pochodzi z Dublina, ponad dwadzieścia lat pracowała jako pielęgniarka. Była również stewardesą i dyrektorką pięciogwiazdkowego hotelu. Obecnie mieszka z mężem w Bath. „Kiedy spałaś” jest jej pierwszą książką.

%d bloggers like this: