artykuł książki

„Czarne ziarno” Marty Zaborowskiej pod naszym patronatem | Premiera 14 października

Już 14 października nakładem wydawnictwa Czarna Owca ukaże się „Czarne ziarno” Marty Zaborowskiej. Objęliśmy powieść naszym patronatem.

W „Czarnym ziarnie” Marta Zaborowska powraca do świata bezkompromisowej detektyw Julii Krawiec. Oto w przydomowym ogrodzie na obrzeżach Warszawy ginie dziewiętnastoletni syn właścicielki posesji, Leon Rawski. Podejrzenie o zabójstwo pada na matkę chłopaka, która z miejsca przyznaje się do winy. Policja nie znajduje jednak w obejściu narzędzia zbrodni, co znacznie utrudnia doprowadzenie śledztwa do finału.

Oczekująca na proces kobieta nie ułatwia sprawy i odmawia dalszych wyjaśnień na temat tego, co wydarzyło się feralnej nocy.

W winę matki nie wierzy Maria, jedna z sióstr zamordowanego Leona. Zwraca się o pomoc do detektyw Julii Krawiec, która odkrywa że zbrodnie mogła widzieć najmłodsza z rodzeństwa, Nina. Dziewczynka jednak, podobnie jak jej matka, milczy. Być może ani ona, ani żadna z osób znajdujących się w tamtą noc w domu Rawskich, nie były jednak świadkami zbrodni. A być może byli nimi wszyscy, jednak rodzinne tajemnice są zbyt mroczne, by ktokolwiek chciał mówić o nich na głos.

Źródło: opis wydawcy

%d bloggers like this: