artykuł

Targi Książki w Krakowie w październiku | Będą limity zwiedzających

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się od 22 do 25 października, ale wprowadzone zostaną liczne obostrzenia, w tym dotyczące liczby osób, które w jednej chwili mogą przebywać w pawilonach targowych.

Ostatnie tegoroczne targi książki odbyły się w marcu w Poznaniu, tuż przed ogłoszeniem pandemii. Nie odbyły się m.in. Warszawskie Targi Książki, więc i targi krakowskie stały pod znakiem zapytania. Organizatorzy ogłosili jednak, że impreza będzie miała miejsce. Ale zwiedzanie ich będzie poddane licznym obostrzeniom.

Godziny otwarcia targów zostaną w tym roku wydłużone, a dzień targowy został podzielony na trzygodzinne tury wstępu. Od czwartku do soboty będzie można uczestniczyć w imprezie od godz. 9:00 do 19:00, a w ostatnim dniu, 25.10 (niedziela) od 9:00 do 16:00, w turach – 9.00-12.00, 12.00-15.00 oraz 15.00-19.00. Bilet na daną turę będzie upoważniał do jednokrotnego wejścia na teren EXPO Kraków i wyjścia w ramach wybranych godzin.

Bilety będą sprzedawane wyłącznie online na konkretną godzinę w danym dniu targów. Kupujący będą musieli zarejestrować swoje dane, a także dane osób, dla których dokonują zakupu. Wynika to między innymi z obowiązku wypełnienia przez każdego uczestnika – zarówno osoby dorosłej, jak i dziecka – ankiety epidemiologicznej. Oczywiście można kupić bilety na kilka tur – koszt to 5 zł.

Sprzedaż biletów ruszy 1 października.

Źródło: https://www.ksiazka.krakow.pl/

%d bloggers like this: