artykuł

„Niebieska sukienka” Grażyny Jeromin- Gałuszki już 4 czerwca | Powieść pod naszym patronatem

Już 4 czerwca premierę będzie miała powieść Grażyny Jeromin-Gałuszki „Niebieska sukienka” – kontynuacja sagi rozpoczętej „Folwarkiem Konstancji”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka pod naszym patronatem.

W sadze „Dwieście wiosen” przeplatają się wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i nienawiść, dobro i zło, czyniąc z tej historii pełną zaskakujących zwrotów akcji opowieść o dawno minionym świecie. W najnowszym tomie – podobnie jak w poprzednim – akcja dzieje się w uroczo położonym w dolinie folwarku, ale w dwóch planach czasowych. W tym bliższym nam jest rok 1920.

– A to oznacza, że zobaczymy czas krótko po odzyskaniu niepodległości, wojny bolszewickiej, ale też czas, gdy do głosu zaczęły dochodzić kobiety, żądające swoich praw – mówi nam autorka.

To ważne, bo bohaterkami sagi są głównie kobiety – teraz to dorosłe już Emilia, Klementyna i Mela Odolańskie. Niestety, ich decyzje życiowe w mniemaniu matki niewiele mają wspólnego z rozsądkiem. I znów cichy folwark Konstancji staje się widownią dramatycznych wydarzeń…
Plan czasowo bardziej odległy to rok 1867. Florentyna Janczar po tym jak jej ukochanego, Kacpra, wywieziono na Sybir, próbuje odbudować i folwark, i swoje życie.

Grażyna Jeromin-Gałuszka to autorka wielu książek, które fascynują czytelników niezwykłym klimatem i wprowadzają w magiczny świat wyobraźni pisarki. Jej powieści, jak na przykład „Kobiety z Czerwonych Bagien” czy „Magnolia”, zdobywały nagrody na festiwalach literackich i cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Mieszka w Sosnowicy, małej osadzie w dolinie Radomki, gdzie kończą się wszystkie drogi.

„Niebieska sukienka” w promocyjnej cenie

%d