artykuł

Rusza konkurs „Poznań Fantastyczny” AMU.NET.100 | Pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Wydawnictwo Miejskie Posnania ogłosiło szóstą edycję konkursu na opowiadanie „Poznań Fantastyczny”. Tym razem temat konkursu nawiązuje do 100. rocznicy utworzenia w Poznaniu Uniwersytetu.

6. edycja konkursu, który – jak pisali redaktorzy tomu piątego zrodził się z „niedosytu – wrażenia, że tyle fantastycznych wydarzeń literackich dobywa się w Polsce, a jednak z jakiegoś powodu omijają one Poznań”.

Jury tegorocznej edycji – która objęliśmy patronatem – po bardzo długiej i burzliwej dyskusji zdecydowało, że tym razem temat konkursu „Poznań Fantastyczny” brzmieć będzie: AMU.NET.100.

Szczegółowy regulamin znajdziecie na stronie Wydawnictwa Posnania i tylko on jest wiążący dla uczestników, ale autorzy przystępujący do pisania konkursowego opowiadania powinni pamiętać m.in. o tym, że tematyka opowiadania musi być związana z szeroko rozumianą fantastyką oraz nawiązywać do 100. rocznicy utworzenia uniwersytetu w Poznaniu, miejscem akcji musi być Poznań, a termin przesłania opowiadań upływa 31 marca 2019 r. o g. 23:59. Utwory – wyłącznie w wersji elektronicznej – należy przesyłać na adres mailowy konkurs6.fantastyczny@wm.poznan.pl.

Rozstrzygnięcie Konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 31 maja 2019 r. Jury w uzasadnionej sytuacji może zdecydować o przedłużeniu terminu ogłoszenia wyników.

W konkursie przyznane zostaną następujące nagrody i wyróżnienia: I nagroda – 3 tys. zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej, II nagroda – 2 tys. zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej, III nagroda – 1 tys. zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej, a ponadto 5 wyróżnień z nagrodą w wysokości 500 zł brutto i publikacja w antologii pokonkursowej i 7 wyróżnień dodatkowych z publikacją w antologii pokonkursowej, bez nagrody finansowej.

Najlepsze opowiadania wyłoni Jury Konkursu w składzie: Joanna Jodełka (przewodnicząca), Joanna Gaca-Wyczółkowska, Katarzyna Kamińska, Joanna Pakuła, Aleksandra Kujawiak, Piotr Jaśkowiak, Rafał Kochanowicz, Remigiusz Koziński, Andrzej Sikorski.

Patronat medialny nad konkursem objęli: Radio Afera, Radio Meteor, telewizja Flesz, Życie Uniwersyteckie, tenpoznan.pl, lazarz.pl, aktualnekonkursy.pl, Zupełnie Inna Opowieść, kulturapoznan.pl, IKS, biuletyn.poznan.pl.

Gdzie kupić poprzedni tom antologii:

%d bloggers like this: