seriale

CANAL+ pokazał teaser „Nielegalnych” według Severskiego | Premiera serialu jesienią

Wreszcie możemy zobaczyć dwoje bohaterów szpiegowskiego serialu „Nielegalni” w akcji! CANAL+ rozpoczął prezentację teaserów. Pierwszy z nich rozgrywa się w… Mińsku.

Sara i Travis – to ich widzimy w materiale – tajne znaki kreślone na ścianie domu, ukradkowe spojrzenia, przekazywany skrycie telefon. A wszystko to w stolicy Białorusi. Atmosfera szpiegowskiej intrygi staje się gęsta, widać, że gra toczy się o wysoka stawkę.

Występujące w teaserze postaci (w tych rolach Sylwia Juszczak i Filip Pławiak) znane są doskonale fanom twórczości Vincenta V. Severskiego. Sara to jeden z filarów Wydziału Q Agencji Wywiadu, Travis to polski agent działający w szeregach białoruskiego KGB. Ale sam serial może przynieść czytelnikom książek wiele zaskoczeń. Nie jest bowiem – jak wielokrotnie podkreślał autor – wierną adaptacją jego prozy, lecz serialem stworzonym na motywach serii szpiegowsko-politycznych thrillerów.

Pokazuje to też udostępniona przez CANAL+ zapowiedź produkcji. Oto Konrad Wolski (Grzegorz Damięcki), szef wydziału Q, elitarnej komórki polskiego wywiadu, przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, która zostanie użyta w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału ukrytego na Białorusi. Konrad natychmiast uruchamia Travisa, polskiego szpiega zakonspirowanego w mińskim KGB, by zdobył informacje wywiadowcze, które udaremnią plan terrorystów. Sprawę komplikuje fakt, że Travis został właśnie zdekonspirowany przez jednego z białoruskich oficerów KGB. Z misją jego natychmiastowej ewakuacji rusza do Mińska Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Równocześnie w Warszawie emerytowany generał białoruskich służb szantażuje Premiera Rządu RP. Oficerowie Agencji Wywiadu muszą za wszelką cenę przejąć archiwalne materiały obciążające szefa polskiego rządu. Wszystkie drogi prowadzą więc do Mińska. Rozpoczyna się mordercza gra z czasem.

Nielegalni, Odcinek 02, Fot. Piotr Litwic/Canal+

Główne role w produkcji grają obok Grzegorza Damięckiego, Sylwii Juszczak i Filipa Pławiaka, także Andrzej Seweryn i Agnieszka Grochowska. Twórcami serialu są: reżyserzy Leszek Dawid (odcinki 1-5) i Jan P. Matuszyński (odcinki 5-10), oraz operatorzy Piotr Sobociński jr i Kacper Fertacz. Za scenariusz do „Nielegalnych” odpowiadają Maciej Kubicki, Bartosz Staszczyszyn oraz Dorota Jankojć-Poddębniak. Producentem wykonawczym serialu jest firma TELEMARK Anna Kępińska i Maciej Kubicki („Bez tajemnic”, „Pakt”, „Uwikłani”).

Premiera serialu w CANAL+ i CANAL+ 4K Ultra HD zaplanowana jest na jesień tego roku. Oficjalna strona serialu: nielegalni.canalplus.pl\

[AKTUALIZACJA] A tu drugi teaser zamieszczony przez CANAL+ na Facebooku. Zobaczymy w nim prawdziwe kino akcji, rozgrywające się w Stambule. W rolach głównych Konrad Wolski i Hasan ze służb szwedzkich.

 

Teaser #3 pokazuje Hansa Jorgensena (w tej roli Andrzej Seweryn), rosyjskiego nielegała, jedna z głównych postaci powieści „Nielegalni”.

Teaser #4 to prezentacja Ewy Dębskiej (Agnieszka Grochowska), przełożonej Konrada Wolskiego. To jedna z postaci, których nie znajdziemy w literackim pierwowzorze Vincenta V. Severskiego.

%d bloggers like this: