artykuł

Wkrótce premiera nowej powieści Paula Austera „4321” | Książka nazywana jest epopeją XX wieku

3 marca są urodziny… Archibalda Fergusona, bohatera najnowszej powieści Paula Austera „4321”, książki, która znalazła się w finale Man Booker Prize 2017. Z tej okazji Wydawnictwo Znak rozpoczęło przedpremierową sprzedaż książki, której oficjalna premiera zapowiadana jest na 12 marca.

Paula Astera nikomu nie trzeba przedstawiać. Nowojorczyk z krwi i kości, jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy, wielokrotnie nagradzany autor bestsellerowych książek, m.in. „Sunset Park”, „Trylogii nowojorskiej”, „Człowieka w ciemności”, oraz twórca takich filmów, jak „Dym”, „Brooklyn Boogie” i „Lulu na moście”. Jego książki zostały przetłumaczone na 35 języków.

A kim jest obchodzący dziś urodziny jego bohater? Archibald Isaac Ferguson przyszedł na świat 3 marca 1947 roku. I posiadł niezwykły dar: może przeżyć swoje życie cztery razy. Za każdym razem los prowadzi go zupełnie inaczej. Tylko jedno się nie zmienia: uczucie do niesamowitej Amy Schneiderman.

„4321” to zdaniem krytyki precyzyjnie skonstruowana i pełna pasji monumentalna powieść mistrza literatury amerykańskiej. Znalazła się na wszystkich listach najważniejszych książek 2017 roku i osiągnęła status bestsellera. Nazwano ją epopeją XX wieku.

National Public Radio opisało ją jako zdumiewającą, ambitną powieść, która jest jak odmieniająca życie podróż.

Premiera książki (w tłumaczeniu Marii Makuch) 12 marca, ale Wydawnictwo Znak ma dla fanów pisarza niespodziankę: książkę można kupić już teraz – i to z rabatem. Wystarczy wejść na www.znak.com.pl/4321 i wpisać hasło ARCHIE.

%d bloggers like this: