artykuł

Matthew McConaughey autorem książki dla dzieci | Premiera „Just Because” we wrześniu

Laureat Oscara za rolę w „Witaj w klubie” i gwiazda serialu „Detektyw”, Matthew McConaughey zadebiutuje jako autor książki dla dzieci. „Just Because” ukaże się w oryginale we wrześniu tego roku.

To będzie pierwsza książka aktora skierowana do najmłodszych czytelników, ale druga książka w dorobku McConaugheya. W ubiegłym roku ukazała się jego autobiografia „Zielone światła” (Greenlights, wyd. polskie Marginesy, tłum. Adam Pluszka).

O czym będzie „Just Because”? Sam autor pisze, że napisał książkę „dla waszych dzieci, dla moich dzieci i dla dziecka w nas wszystkich”. ZIlustrowana przez Renée Kurillę „Just Because” mówi dzieciom o akceptacji samych siebie mimo kształtujących je sprzeczności.

„Czy kiedykolwiek byłaś jednocześnie zmartwiona i podekscytowana? Czy kiedykolwiek zraniono twoje uczucia, ale i tak przebaczyłeś? Czy kiedykolwiek myślałaś, że istnieje więcej niż jedna prawidłowa odpowiedź na pytanie? To dlatego, że wokół nas są sprzeczności. I to one sprawiają, że jesteśmy tym, kim jesteśmy” – czytamy w opisie książki.

Aktor sam nagra audiobook „Just Because”. Premiera książki przewidziana jest na 12 września 2023 roku.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: