artykuł seriale

Serial „Genialna przyjaciółka” wraca | Pierwsze odcinki 3. sezonu już dostępne w HBO GO

Trzeci sezon serialu „Genialna przyjaciółka”, opartego na powieściach Eleny Ferrante z cyklu neapolitańskiego, wraca w 3. sezonie. Pierwsze odcinki już do obejrzenia na HBO GO.

„Genialna przyjaciółka” to historia trwającej sześćdziesiąt lat przyjaźni między dwiema kobietami. Podążamy w niej śladami Eleny Greco oraz jej najbliższej przyjaciółki Raffaelli Cerullo, zwanej Lilą, od ich spotkania w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku. Akcja serialu toczy się w niebezpiecznym i jednocześnie magicznym Neapolu.

W trzecim sezonie Elena (Margherita Mazzucco) i Lila (Gaia Girace) są już dorosłymi kobietami, które próbują nawigować po nieznanych wodach lat 70. Lila odeszła ze swoim małym synkiem od męża i tym samym zrezygnowała z wygodnego życia. Teraz zmuszona jest pracować jako zwykła robotnica w najtrudniejszych warunkach. Elena natomiast opuściła rodzinne strony, by studiować w Pizie. Jest autorką dobrzej odebranej powieści, która utorowała jej drogę do lepszego świata. Bohaterki próbują ułożyć sobie życie w świecie pełnym nadziei, ale i niepewności, nieustannie połączone silną, choć skomplikowaną więzią.

Serial „Genialna przyjaciółka” to adaptacja bestselerowego cyklu książek Eleny Ferrante o tym samym tytule. Trzeci sezon serialu oparty jest na powieści wydanej w Polsce pod tytułem „Historia ucieczki”.

Za reżyserię trzeciego sezonu serialu odpowiada Daniele Luchetti. Za fabułę oraz scenariusze odpowiadają Elena Ferrante, Francesco Piccolo, Laura Paolucci oraz Saverio Costanzo. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Paolo Sorrentino i Jennifer Schuur. Światowym dystrybutorem jest Fremantle we współpracy z Rai Com.

Dwa odcinki trzeciego sezonu są już dostępne są w HBO GO. Kolejne odcinki – po dwa – dodawane będą co tydzień. Cały sezon liczy 8 odcinków.

%d bloggers like this: