artykuł seriale

Ruszyły zdjęcia do 3. sezonu „Watahy” | Prace na planie potrwają do czerwca

W Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do trzeciego sezonu serialu „Wataha” – poinformowało HBO Polska. Na fotelu reżysera zasiadła Olga Chajdas, a w głównych rolach ponownie Leszek Lichota i Aleksandra Popławska.   

Już w przyszłym tygodniu ekipa wybiera się na kolejne miesiące w Bieszczady. Prace na planie potrwają do czerwca. Na plan serialu wracają – oprócz Lichoty i Popławskiej – Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski.

Aleksandra Popławska, fot. materiały prasowe HBO

Akcja serialu toczy się w Bieszczadach, na pograniczu polsko-ukraińskim. Bohaterem jest kapitan Wiktor Rebrow (Lichota), oskarżany o spowodowanie śmierci kolegów i starający się na własną rękę znaleźć prawdziwych sprawców wybuchu, w którym zginęli oficerowie Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych. Swoje śledztwo prowadzi też prokurator Iga Dobosz (Popławska).

– Granica między Ukrainą a Polską, a tym samym Unią Europejską ciągle nas inspiruje, a nasze Bieszczady są po prostu piękne i fascynujące. Wracamy tam, bo gdzie jak nie w Bieszczadach można nakręcić trzeci sezon „Watahy”. Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy – mówi cytowany w komunikacie prasowym Bogumił Lipski, producent Watahy z ramienia HBO.

Leszek Lichota, fot. materiały prasowe HBO

Za scenariusz trzeciego sezonu Watahy odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Reżyseruje Olga Chajdas, za zdjęcia odpowiada Tomasz Augustynek.

Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentem nadzorującym ze strony ATM GRUPA jest Andrzej Muszyński, a producentem liniowym ATM GRUPA Grzegorz Olkowski.

Oba dotychczasowe sezony Watahy można oglądać w HBO GO.

%d bloggers like this: