artykuł seriale

Mahershala Ali w trzecim sezonie „Detektywa” | Premiera 14 stycznia w HBO i HBO GO

Trzy przeplatające się warstwy czasowe, a w tle makabryczna zbrodnia. A w głównej roli nagrodzony Oscarem Mahershala Ali – tak najkrócej opisać można trzeci sezon kultowego serialu „Detektyw”. Premiera 14 stycznia.

„Detektyw” (True Detective) nie jest serialem w klasycznym rozumieniu – to antologia, co oznacza, że każdy kolejny sezon opowiada zupełnie inną historię, niemającą żadnych powiązań z poprzednimi. W pierwszej serii dwaj detektywi – Rustin Cohle (Matthew McConaughey) i Martin Hart (Woody Harrelson) pracowali nad sprawą dziwnych morderstw w Luizjanie w połowie lat 90. XX wieku. Nagle, po 17 latach od zamknięcia sprawy, dowiadują się o kolejnym morderstwie. Akcja drugiego sezonu toczy się w Kalifornii, a fabuła kręci się wokół czworga postaci: policjantów Raya Velcoro (Collin Farrell), Ani Bezzerides (Rachel McAdams) i Paula Woodrugha (Taylor Kitsch) oraz gangstera Franka Semyona (Vince Vaughn).

Mahershala Ali i Stephen Dorff, fot. materiały prasowe HBO

W trzecim sezonie bohaterem jest emerytowany detektyw Wayne Hays (Mahershala Ali), który w 2015 roku wraca wspomnieniami do nierozwiązanej sprawy sprzed lat – tajemniczego zniknięcia 12-letniego Willa i jego 10-letniej siostry Julii Purcell. Policjant przypomina sobie pierwsze dni i tygodnie po rozpoczęciu śledztwa oraz wydarzenia z 1990 roku, kiedy on i jego były partner Roland West zeznawali w sądzie jako świadkowie w związku z przełomem w tej sprawie. Akcja toczy się w trzech różnych okresach, bo tajemnicza sprawa pozostaje nierozwiązana przez wiele lat, a kolejne dekady przynoszą nowe wydarzenia.

Fot. materiały prasowe HBO

Poza Mahershalą Alim w serialu wystąpią Stephen Dorff jako Roland West oraz Carmen Ejogo, jako nauczycielka i pisarka Amelia Reardon.

Fot. materiały prasowe HBO

Zdjęcia do trzeciego sezonu serialu HBO Detektyw zostały nakręcone w północno-zachodniej części stanu Arkansas. Sezon będzie liczył osiem odcinków.

Fot. materiały prasowe HBO

Pomysłodawcą serialu „Detektyw” jest Nic Pizzolatto, który jest autorem scenariusza i pełnił obowiązki jednego z reżyserów oraz producentów wykonawczych. Współautorami scenariusza są także: David Mitch oraz Graham Gordy.

Fot. materiały prasowe HBO

Premiera trzeciego sezonu odbędzie się w poniedziałek, 14 stycznia w HBO i HBO GO – o godz. 3.00 wyemitowany zostanie pierwszy odcinek, a zaraz po nim o godz. 4.00 – drugi. Powtórka obu odcinków zaplanowana jest na godz. 20.10 i 21.10. Oba od rana będą tez dostępne w HBO GO. 

%d bloggers like this: