artykuł

Ogłoszono Książki Roku Polskiej Sekcji IBBY | Przeczytaj fragment nagrodzonej książki „Jaki znak twój?” Michała Rusinka

Polska Sekcja IBBY wręczyła nagrody za 2018 rok. Wśród nagrodzonych m.in. Michał Rusinek i Joanna Jagiełło.

Michała Rusinka nagrodzono w kategorii książki dla dzieci za„Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości”, tytuł “Książka Roku 2018” w kategorii literackiej za książkę dla młodzieży otrzymała Joanna Jagiełło za „Jak ziarnka piasku”. Krzysztofa Gawronkiewicza nagrodzono w kategorii książki obrazkowej za „Beneficio”, a w kategorii ilustracje i koncepcja graficzna wygrało „Wszystko widzę czarno” w opracowaniu graficznym Roberta Czajki.  

International Board of Book for Young People – jest międzynarodową organizacją non profit zajmującą się promocją literatury dziecięcej i młodzieżowej. Została założona w Zurychu w 1953 r. Obecnie składa się z 70 sekcji działających w różnych państwach na świecie. 

Kliknij w okładkę i przeczytaj fragment książki.

Jak pisze w komunikacie prasowym wydawnictwo Znak Emotikon, które opublikowało książkę Rusinka, książka wywraca do góry nogami dawny kanon małego patrioty i sprawia,że wielkie słowa stają się bliskie i zrozumiałe. W końcu od wielu lat napytania „Kto ty jesteś?”, „Jaki znak twój?” słyszeliśmy wciąż te same odpowiedzi. W tym czasie mogliśmy jednak odnaleźć własne rozwiązania. O polskości, ojczyźnie, wolności każdy może wszak mówić własnym głosem.

%d bloggers like this: