artykuł

Piętnastu pisarzy w nowym tomie kryminalnym | Już 31 października „Zabójczy pocisk. Polska krew”

Największe nazwiska polskich „kryminalistów” to wystarczająca rekomendacja, by zainteresować się drugim tomem opowiadań „Zabójczy pocisk”, tym razem z podtytułem „Polska krew”. Ale powodów, by kupić książkę jest znacznie więcej. Jednym z nich jest fakt, że wspiera się w ten sposób Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Tom ukaże się pod patronatem portalu Zupełnie Inna Opowieść.

W zasadzie wystarczy wymienić nazwiska: Krzysztof Bochus, Max Czornyj, Marta Guzowska, Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kalinowski, Tomasz Konatkowski, Marta Matyszczak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Jacek Ostrowski, Alek Rogoziński, Maciej Siembieda, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski i Jakub Żulczyk.

Tym razem tom z serii „Zabójczy pocisk” skupił się na głośnych autentycznych sprawach kryminalnych, którymi żyła cała Polska: precyzyjnie zaplanowane zabójstwa bossów polskiej mafii, morderstwa na zlecenie, zbrodnie popełniane w afekcie, tajemnicze zniknięcia. Do czego zdolny jest człowiek zaślepiony żądzą zysku? Jaka zemsta grozi za upokorzenie? Co przeżywa udręczona kobieta szefa gangu? Jak mafiozi wyrównują rachunki? Czy przed karą da się uciec? Te historie przerażają tym bardziej, że wydarzyły się naprawdę.

„Zabójczy pocisk. Polska krew” wpisuje się tym samym w popularny kryminalny nurt opierania się w literaturze na sprawach prawdziwych, w myśl zasady, że to życie pisze najlepsze (czytaj: najbardziej przerażające) scenariusze.

Premiera tomu już 31 października pod patronatem portalu Zupełnie Inna Opowieść.

%d bloggers like this: