nasz patronat

„Dom na Riwierze” Natashy Lester pod naszym patronatem | Premiera 13 lipca

Poznaj sekret domu na Riwierze i historie dwóch niezwykłych kobiet. Już 13 lipca wydawnictwo Słowne zaproponuje Wam powieść Natashy Lester „Dom na Riwierze”. Objęliśmy książkę naszym patronatem.

Paryż, 1939. Eliane Dufort kocha sztukę i pracuje na pół etatu w Luwrze. Jednak wkrótce nadchodzi wojna i Paryż wpada w ręce armii niemieckiej, a świat staje się miejscem pełnym strachu i smutku. Eliane zostaje zatrudniona przez Niemców do katalogowania bezcennych obrazów, gobelinów i posągów. Kradną oni bezcenne skarby dzieła sztuki. Okupanci nie mają jednak pojęcia, że Eliane rozumie język niemiecki. Dziewczyna wraz ze znajomymi należącymi do małej grupy ruchu oporu prowadzi niebezpieczną grę: sporządza rejestr skradzionych dzieł sztuki, szyfruje notatki i przekazuje ważne informacje. Nie jest pewna, komu może zaufać, a starający się o jej względy Xavier Laurent i Ernst Konig pracują dla Niemców. Jeden z nich zaprasza Eliane do willi na Riwierze…

Czasy obecne. Remy Lang, straciła córkę i męża w tragicznym wypadku. Dwa lata później, wciąż pozostaje pogrążona w żałobie. Remy jest właścicielką firmy Szafa Remy zajmującej się modą vintage. Postanawia pracować nad swoją nową kolekcją w odziedziczonej willi na Riwierze Francuskiej. Remy jako dziecko została adoptowana, a jedynymi śladami łączącymi ją z rodziną biologiczną są akt własności willi i obraz, który wisiał w jej dziecięcej sypialni w Sydney. Kiedy Remy odkrywa katalog dzieł sztuki skradzionych podczas II wojny światowej przez Niemców, ze zdumieniem znajduje tam zdjęcie swojego obrazu. Jakie sekrety kryje przeszłość Remy? I w jaki sposób łączą się one z historią Eliane? Jaką rolę w jej historii odgrywa dom na Riwierze?

%d bloggers like this: