artykuł

„Południca” Jiříego Březiny pod naszym patronatem | Dziś premiera!

A gdyby tak przyjrzeć się pierwszej sprawie śledczego z Czeskich Budziejowic? Już dziś nakładem wydawnictwa Afera ukazuje się „Południca” Jiříego Březiny opisująca początki pracy w policji Tomáša Volfa, którego polscy czytelnicy znają już z pierwszej części serii – „Przedawnienia”. Objęliśmy powieść naszym patronatem.

Upalne lato, samo południe, martwa dziewczyna na blokowisku. Do tej z pozoru rutynowej sprawy przydzielono niezbyt doświadczonych policjantów: Tomáša Volfa i Evę Černą.

Jednak sytuacja szybko się komplikuje, giną kolejne kobiety, a młodzi dochodzeniowcy działają pod olbrzymią presją czasu. Ich poczynania śledzą dziennikarze, którzy nazywają zabójcę Południcą, bo podobnie jak ten słowiański demon, atakuje latem, w biały dzień.

Południca opisuje początki pracy w policji Tomáša Volfa, którego polscy czytelnicy znają już z pierwszej części serii pt. Przedawnienie (wyd. polskie 2018). Co takiego wydarzyło się w sprawie zabójstw z blokowiska, że utalentowany policjant trafił za karę do archiwum?

%d bloggers like this: