artykuł

Rafał Zawierucha opowie w CANAL+ o kulisach gali oscarowej | Premiera filmu 16 lutego

Rafał Zawierucha, aktor, który pojawi się w najnowszym dziele Quentina Tarantino, opowie w nowym filmie dokumentalnym CANAL+ o kulisach najważniejszego wydarzenia filmowego na świecie – gali wręczenia Oscarów®. Premiera 16 lutego.

Michael Phillips, Tony Bill i Rafał Zawierucha, fot. materiały prasowe CANAL+

Oscary zostaną wręczone 25 lutego. Wcześniej zobaczymy film dokumentalny „Zawierucha w Hollywood”, w którym będzie można zobaczyć ekskluzywne wywiady z m.in. Garym Michaelem Waltersem, producentem oscarowego „Whiplash”, Michaelem Phillipsem  i Tonym Billem producentami „Żądła” czy stylistą gwiazd z czerwonego dywanu, Danielem Musto. Rozmówcy zdradzą największe tajemnice pracy Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz opowiedzą o kulisach przygotowań do najważniejszego wydarzenia filmowego na świecie. Co wpływa na decyzję Akademii o nominowaniu filmu? Czy film broni się sam czy potrzebuje reklamy? Co aktualnie dominuje – polityka czy sztuka? Pojawi się wiele pytań i jeszcze więcej odpowiedzi.

Rafał Zawierucha, fot. materiały prasowe CANAL+

Gospodarzem filmu jest Rafał Zawierucha, obok Joanny Kulig, jedna z największych polskich gwiazd eksportowych. Popularność zyskał dzięki pracy na planie filmu „Once Upon a Time In Hollywood” w reżyserii Quentina Tarantino. Wcielając się w rolę Romana Polańskiego pracował w towarzystwie znakomitych hollywoodzkich aktorów m.in.: Brada Pitta, Leonarda Di Caprio, Margot Robbie czy Ala Pacino.

Rafał Zawierucha, fot. materiały prasowe CANAL+

W filmie „Zawierucha w Hollywood” nie zabraknie polskich akcentów. Tuż przed wylotem do Los Angeles aktor spotkał się z reżyserem Pawłem Pawlikowskim, operatorem Łukaszem Żalem i producentką Ewą Puszczyńską, twórcami „Zimnej wojny”, potrójnie nominowanej do Oscara koprodukcji CANAL+.

Premierowo dokument można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX. Premiera w CANAL+ 16 lutego o godz. 18:15.

%d bloggers like this: