PATRONATY

Kontakt

 

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem książkę „Głupota. Nieoficjalna biografia” w opracowaniu Jean-Françoisa Marmiona. Książka ukaże się 13 listopada nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.  Książki szukajcie już teraz przedpremierowo w empik „Zdecydowanie potrzebujemy takich książek!” – napisał o tej książce Steven Pinker, profesor psychologii na Harvardzie, autor bestsellerów m.in. „Jak działa umysł” i „Tabula Rasa. Spory o naturę ludzką”. W książce znajdziecie różne rodzaje głupoty, naukową definicję dupka, rozmaite poziomy bezmyślności, obskurantyzm i nacjonalistyczne idiotyzmy, postprawdy i sukcesy populizmu, wciskanie kitu, głupawe sny… oraz całkiem sporo o Donaldzie Trumpie.

„Głupota. Nieoficjalna biografia” pod naszym patronatem | Premiera 13 listopada 2019

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem antologię opowiadań „Poznań Fantastyczny”, tym razem pod tytułem „AMU.NET.100”. To pokłosie literackiego konkursu nawiązującego do 100. rocznicy utworzenia w Poznaniu Uniwersytetu. Tom ukaże się nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania. „AMU.NET.100” to nie lada gratka dla miłośników fantastyki. Antologia zawiera 14 niesamowitych opowiadań, szalonych, śmiesznych i strasznych. Demony, duchy, podróże w czasie, post-apokalipsa, światy równoległe, historia alternatywna, Adam Mickiewicz jakiego nie znacie, dziwni naukowcy i jeszcze dziwniejsze zwierzęta. A to wszystko na szacownej, stuletniej poznańskiej uczelni. Antologię otwiera zwyciężczyni tej edycji konkursu – Barbara Sarbian opowiadaniem „Do Demona!”. Pozostali autorzy to: Dawid Cieśla, Anna Jelec, Bartosz Kozdęba, Cezary Gawor, Adam Froń, Dawid Szymański, Jacek Kalinowski, Mariusz Kaźmierczak, Jacek Wątorek, Joanna Wtulich, Daniel Hermanowicz, Małgorzata Grudnik i Agnieszka Sawicz.

Dziś premiera antologii „AMU.NET.100” | To szósta edycja „Poznania Fantastycznego”

 

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Kathryn Croft „Poza kontrolą”. To thriller psychologiczny, który ukaże się 16 października. Jego autorka potrafiła w ciągu roku sprzedać milion egzemplarzy swoich książek. Powieść zostanie wydana nakładem Burda Książki. Gdy Callie wychodzi za mąż za Jamesa Harwella, wdowca z dwójką dzieci, jest przekonana, że jej marzenie o założeniu rodziny wreszcie się spełniło. Nawet nie podejrzewa, że za kilka miesięcy zostanie aresztowana pod zarzutem morderstwa. Na razie kobieta z nadzieją patrzy w przyszłość, jednak w domu Harwellów nie układa się dobrze. Synowie Jamesa nie akceptują macochy i robią wszystko, by zamienić jej życie w piekło, a sama Callie ukrywa przed mężem coraz więcej sekretów, które zagrażają ich małżeństwu. Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, uruchamiając ciąg niepokojących wydarzeń, Callie zaczyna się zastanawiać, czy aby na pewno jest tą samą osobą, za jaką się uważa.

W imię marzeń | Kathryn Croft, Poza kontrolą

Zdobądź powieść „Poza kontrolą” Kathryn Croft | Rozdanie patronackie na zupelnieinnaopowiesc.com

Fragment powieści Kathryn Croft „Poza kontrolą” | Premiera 16 października

 

„Poza kontrolą” Kathryn Croft już 16 października | Jutro u nas fragment książki

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Krzysztofa Domaradzkiego „Reset”. to ostatnia część łódzkiej trylogii kryminalnej. Cześć pierwsza – „Detoks” – ukazała się w kwietniu 2018, część druga – „Trans” – w lutym 2019. Zabójca studentki Martyny Bułeckiej, policjantki Magdy Giętkiej i prawdopodobnie wielu innych kobiet zniknął. Zapadł się pod ziemię. Nikt nie wie, co się z nim stało. Ani próbująca go wytropić policja, ani Tomek Kawęcki, który wprawdzie odszedł ze służby, ale nie porzucił poszukiwań sprawcy. Były śledczy, jak zwykle balansując na granicy prawa, próbuje się dowiedzieć, kim naprawdę jest morderca, co go ukształtowało i gdzie się ukrywa. Po drodze stara się rozwiązać swoje problemy z gangsterami, a także odkrywa sekrety prokuratora Wargi, komendanta Dębca oraz biznesmena Halberta. Tymczasem zabójca, schowany w bezpiecznym miejscu, planuje kolejną zbrodnię. Już ostatnią. Najbardziej spektakularną ze wszystkich.

Krzysztof Domaradzki: Powiązania i obsesje | Rozmawia Przemysław Poznański

Naprawić zło | Krzysztof Domaradzki, Reset

„Reset” Krzysztofa Domaradzkiego pod naszym patronatem | Premiera 18 września

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem thriller psychologiczny „Rodzina” autorstwa mistrzyni gatunku Louise Jensen. Powieść ukaże się 18 września nakładem wydawnictwa Burda Książki. Wstrząśnięta nieoczekiwaną utratą męża Laura stara się zapewnić bezpieczną przyszłość sobie i swojej siedemnastoletniej córce Tilly. Gdy towarzystwo ubezpieczeniowe odmawia jej wypłacenia odszkodowania za śmierć Gavana, a właściciel domu grozi eksmisją, zdesperowana kobieta zwraca się o pomoc do wspólnoty prowadzącej organiczną farmę za miastem. Obcy ludzie okazują jej więcej ciepła i współczucia niż rodzina i Laura z wdzięcznością przyjmuje ich zaproszenie, by dołączyć do komuny. Jednak na farmie dochodzi do coraz bardziej niepokojących incydentów, a gdy zarówno Laura jak i Tilly ulegają urokowi charyzmatycznego lidera wspólnoty, Alexa, córka nagle zwraca się przeciwko matce…

Farma | Louise Jensen, Rodzina

Zdobądź powieść „Rodzina” Louise Jensen | Rozdanie patronackie na zupelnieinnaopowiesc.com

Przeczytaj fragment „Rodziny” Louise Jensen | Premiera 18 września pod naszym patronatem

„Rodzina” Louise Jensen pod naszym patronatem | Premiera 18 września, a jutro u nas fragment książki

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem Poznański Festiwal Kryminału GRANDA. Festiwal odbędzie się 20-23 września. Gwiazdy polskiej i zagranicznej literatury – nie tylko kryminalnej już po raz piąty zjadą do Poznaniu, by wziąć udział w  jubileuszowej edycji wydarzenia. Spotkania odbywać się będą na scenie głównej Festiwalu w Domu Studenckim Hanka – aleja Niepodległości 26 oraz w salach Uniwersytetu SWPS – ul. Kutrzeby 10. Jak co roku obecne będą wydawnictwa, które poprowadzą sprzedaż książek na stoiskach przygotowanych w holu akademika.

Dwanaście krwawych premier Grandy | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Czarny Kapelusz dla Marty Guzowskiej | Na Grandzie przyznano nagrody dla najlepszych postaci polskiego kryminału

Trzy dni pasjonujących wydarzeń i spotkań z pisarzami | Już od piątku Granda 2019, pod naszym patronatem

Konkurs! Warsztat pisania scenariuszy ze Stefanem Ahnhemem | Zaprasza Poznański Festiwal Kryminału Granda i zupelnieinnaopowiesc.com

Festiwal Granda już od 20 września | Zobaczcie program wydarzenia

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem książkę Gerdy Weissmann Klein „Wszystko za życie”, która ukaże się nakładem wydawnictwa NieZwykłe. To opowieść o sześcioletniej gehennie dziewczynki, ofiary nazistowskiego okrucieństwa. Film dokumentalny na podstawie książki Gerdy Weissmann Klein – „One Survivor Remebers” (HBO, reż. Kary Antholis), otrzymał w 1995 roku Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. „Wszystko za życie” to niezapomniana historia sześcioletniej gehenny jej autorki, ofiary nazistowskiego okrucieństwa – od dzieciństwa w rodzinnym domu w polskim Bielsku po wręcz cudowne ocalenie i wyzwolenie przez amerykańskich żołnierzy w czeskich Volarach. Bohaterka zabiera czytelnika w przerażającą, lecz przepełniającą nadzieją podróż. Błoga, idylliczna młodość nastoletniej Gerdy legła w gruzach, gdy we wrześniu 1939 roku naziści wkroczyli do Polski. Choć najeźdźcy przez pewien czas pozwalali Weissmannom żyć w piwnicy ich domu, ostatecznie rozdzielili rodzinę i wywieźli jej członków do niemieckich obozów pracy. W ciągu kolejnych kilku lat Gerda została pozbawiona wszystkiego. Poza życiem. Nim wojna dobiegła końca, straciła rodziców, brata, dom, dobytek i wszystko, co było jej drogie.

Ja, Żydówka z Bielska | Gerda Weissmann Klein, Wszystko za życie

„Wszystko za życie” Gerdy Weissmann Klein pod naszym patronatem | Premiera 11 września

 

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem Artura Kawki i Moniki Wysockiej „Nawrócony, która ukaże się nakładem wydawnictwa Oficynka. Pułkownik Piotr Mróz, emerytowany oficer wywiadu PRL, oferuje CIA pewne archiwum – tak rozpoczyna się powieść „Nawrócony” Artura Kawki i Moniki Wysockiej. Premiera 30 sierpnia. „Nawrócony” to pasjonująca powieść akcji z pogranicza fikcji i rzeczywistości. Oto pułkownik Piotr Mróz, emerytowany oficer wywiadu PRL, oferuje CIA pewne archiwum. Wie, że ta propozycja wywoła lawinę zdarzeń, które wstrząsną nie tylko polskim wywiadem. Nie może się jednak cofnąć. Na szali stawia więc życie swoje i swoich bliskich. A czas biegnie nieubłaganie. Tak pisze o tej Witold Gadowski: „Precyzyjnie splecione wątki powieści, wyraziste postaci i spora wiedza autora na temat działalności służb specjalnych zbudowały wciągającą opowieść. „Nawrócony” to dobry przykład literatury, która poza dobrą rozrywką niesie w sobie głębsze przesłanie”.

Artur Kawka i Monika Wysocka: Pokazać wyjście z matni | Rozmawia Przemysław Poznański

Pułkownik Zemsta | Artur Kawka, Monika Wysocka, Nawrócony

„Nawrócony” Artura Kawki i Moniki Wysockiej | Premiera 30 sierpnia

 

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Manuli Kalickiej „Jej drugie życie”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Powieść dopełnia wątki niezwykle popularnych książek „Dziewczyna z kabaretu” oraz „Koniec i początek”. Premiera 13 sierpnia. Manula Kalicka to ceniona pisarka, autorka siedmiu powieści, licznych opowiadań i książki biograficznej poświęconej polskim malarzom. Powieść „Jej drugie życie” to opowieść rozgrywająca się pod koniec 1944 roku. Maria hrabina Łęska i profesor Leon Rosenblatt, znany historyk sztuki, po dramatycznej ucieczce z okupowanej Polski znaleźli się w Londynie. On został szefem zespołu zajmującego się poszukiwaniami zrabowanych przez hitlerowców polskich dzieł sztuki, ona współpracuje z angielskim wywiadem. Tymczasem hrabina otrzymuje nieoczekiwaną propozycję udziału w niebezpiecznej tajnej misji na terenie Niemiec. Trzeba odzyskać pewne dokumenty, których ujawnienie naraziłoby na szwank Koronę brytyjską. Bohaterowie wyruszają do wciąż ogarniętej wojennym zamętem Europy. Na miejscu przekonują się, że w zamku Waldstein w pokrytej śniegiem Bawarii toczy się wielka gra… 

Manula Kalicka: Czysta fikcja mnie nie cieszy | Rozmawia Przemysław Poznański

O ocalaniu | Manula Kalicka, Jej drugie życie

„Jej drugie życie” Manuli Kalickiej pod naszym patronatem | Premiera już 13 sierpnia

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem Powieść Wojciech Chmielarza „Rana”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy. „Rana” to – jak pisze wydawca –  bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Wojciech Chmielarz to jeden z najpoczytniejszych polskich pisarzy, autor bestsellerowych kryminałów z Jakubem Mortką, a także choćby rewelacyjnego „Żmijowiska”, którego ekranizację przygotowuje Canal+. W 2015 roku zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru za powieść „Przejęcie”, a tym – Złoty Pocisk za „Żmijowsko” (ex aequo z Katarzyną Bondą za „Czerwonego Pająka”). Najnowsza powieść, „Rana” ukaże się już 14 sierpnia. 

Wojciech Chmielarz: Boksuję się z kryminałem | Rozmawia Przemysław Poznański

Deficyt uczuć | Wojciech Chmielarz, Rana

„Rana” Wojciecha Chmielarza pod naszym patronatem | Premiera 14 sierpnia

 

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Marcina Dudzińskiego „Przeciwko bratu”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca: Biskup Stanisław Walter trzyma w ryzach całe miasto. Jego woli posłuszni są księża, politycy, lokalni biznesmeni i wierni parafianie. Bo kto ośmieliłby się ryzykować utratę łaski? W realizacji planów Walterowi towarzyszy Julian – tajemniczy chłopak o nieznanej nikomu przeszłości, który dla swojego opiekuna zrobi wszystko. Naprawdę wszystko. Gdy w mrokach katedry Stanisław Walter szykuje się do ostatecznego ruchu, jego brat Jerzy, komendant miejski Policji, podejmuje decyzję i wydaje rozkaz. Nie może dłużej udawać, niezależnie od tego, kim się stał – i kim stał się jego brat. Częstochowa od tygodni nie widziała słońca, jakby nadchodził biblijny potop. Mało kto zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę nastąpi. Bo już wkrótce brat stanie przeciwko bratu.

Zabij, rozgrzesz, zgarnij łup | Marcin Dudziński, Przeciwko bratu

 

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem reporterski projekt „Szlak wolności od podstaw”: Napisz reportaż o pracy organicznej w Wielkopolsce i wygraj warsztaty pod okiem takich nauczycieli pisania jak Piotr Bojarski, Marcin Kącki i Przemysław Semczuk. Najlepsze prace zostaną wydane drukiem. Projekt „Szlak wolności od postaw” organizuje Maszyna do Pisania i Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a patronują Wydawnictwo Poznańskie, Czytam, bo lubię oraz Zupełnie Inna Opowieść.  

Wygraj udział w reporterskim projekcie „Szlak wolności od podstaw” | Pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Katarzyny Kubickiej „Ballada o Sylwii”, która ukazuje się nakładem wydawnictwa Świat Książki.O czym jest powieść? Sylwia, główna bohaterka, nie może się wydobyć z opresyjnego domu i miasteczka, ale także z własnej niemocy i bezwolności, w które popadła. Młoda kobieta przez lata zmagała się z brakiem czułości i zainteresowania ze strony najbliższych, dlatego specyficznie postrzega rzeczywistość, która przeplata się w jej umyśle z mrocznymi fantazjami, a także naiwnymi marzeniami.

Katarzyna Kubicka: Nie porzucę dziwności | Rozmawia Przemysław Poznański

W swoim świecie | Katarzyna Kubicka, Ballada o Sylwii

Dziś premiera powieści „Ballada o Sylwii” Katarzyny Kubickiej | Książka pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Jacka Ostrowskiego „Czarny wdowiec”, która ukaże się 5 czerwca nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska. To kontynuacja „Paragrafu 148”, czyli pierwszej części z kryminalnego cyklu sagi z mecenas Zuzą Lewandowską. Tym razem Zuza Lewandowska bierze się za sprawę brutalnie zabitej młodej kobiety. W prywatnym śledztwie idzie pod prąd. Bo już taka jest – bezkompromisowa i pewna swego. Ale czy intuicja dobrze jej podpowiada, kto zlecił zabójstwo? Czy tajemnicze przesyłki, które dostaje od jakiegoś czasu, nie zbiją jej z tropu? W mieście ewidentnie grasuje bezwzględny oprawca. Czy Zuza zdąży odkryć, kto i dlaczego okrutnie okalecza mężczyzn, zanim otrzyma kolejną paczkę?

Ostrowski: Fakty lepiej trafiają do czytelnika | Premiera kryminału „Czarny wdowiec”

Śmierć i dziewczyny | Jacek Ostrowski, Czarny wdowiec

„Czarny wdowiec” Jacka Ostrowskiego już 5 czerwca | Powieść pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Stefana Ahnhema „Motyw X”, która ukaże się 5 czerwca nakładem wydawnictwa marginesy. To nowa powieść w bestsellerowej serii z inspektorem Fabianem Riskiem. Najbardziej znany policjant z Helsingborga musi zmierzyć się z wykazującym się wyjątkowym okrucieństwem seryjnym mordercą, który swoje ofiary wybiera losowo. Jak przewiedzieć jego kolejny krok? Ogarnięty obezwładniającym poczuciem winy Fabian Risk udaje się na zasłużony urlop, by zająć się rodziną, a szczególnie pozostającą w śpiączce po postrzeleniu córką, Matildą. Tymczasem miasto pogrąża się w chaosie: zaczyna się od wyjątkowo brutalnego morderstwa chłopca z Syrii, później ginie pracownik supermarketu, a kolejne zbrodnie wskazują, że jedyny możliwy motyw mordercy – lub morderców – ma podłoże rasowe. Skomplikowane śledztwa przerastają policjantów, dlatego Fabian musi wrócić na posterunek, a jego szefowa, Astrid, przerwać dopiero co rozpoczętą kurację odwykową.

Stefan Ahnhem: Chcę opowiadać dobre historie | Rozmawia Przemysław Poznański

Gra w zło | Stefan Ahnhem, Motyw X

 

Zdobądź powieść „Motyw X” Stefana Ahnhema | Rozdanie patronackie na zupelnieinnaopowiesc.com

 

Już 5 czerwca premiera powieści „Motyw X” Stefana Ahnhema | Książka pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Grażyny Jeromin-Gałuszki „Niebieska sukienka”, która ukaże się 4 czerwca nakładem wydawnictwa Prószyński S-ka. To dwustuletnia historia, w której wielkie i małe dramaty, smutki i radości, miłość i nienawiść, przeplatają się ze sobą na przemian w zawrotnym tempie, czyniąc z tej opowieści pełną niespodzianek podróż do świata, który dawno minął. Jest rok 1920, pierwsze lata niepodległości, czas odbudowy kraju po wojennej zawierusze i scalania w jeden organizm trzech oddzielnie dotąd funkcjonujących po obcymi zaborami. Folwark w Osadzie, mimo iż miał szczęście znaleźć się poza bezpośrednimi działaniami wojennego frontu, nie uniknął strat, z którymi teraz muszą zmierzyć się kolejne pokolenia Maryni Popiel i Andrzeja Konarskiego. Żyje jeszcze Florentyna, druga właścicielka folwarku. Żyje i wciąż czeka na powrót z dalekiej Syberii Kacpra Janczara. Owoc ich miłości, Klara, dochowała się trzech córek: Emilii, Klementyny i Meli, przed którymi świat teraz stoi otworem – wystarczy dokonać właściwych i rozsądnych wyborów. One jednak, jedna po drugiej, dokonują takich, z którymi rozsądek – zwłaszcza w mniemaniu ich matki – niewiele ma wspólnego, uruchamiając ciąg dramatycznych zdarzeń, o jakich w tej pięknej i cichej dolinie na jakiś czas już zapomniano. 

Grażyna Jeromin-Gałuszka: Historia pobudza wyobraźnię | Rozmawia Przemysław Poznański

Zdobądź powieść „Niebieska sukienka” Grażyny Jeromin-Gałuszki | Rozdanie patronackie na zupelnieinnaopowiesc.com

Miłość wbrew regułom | Grażyna Jeromin-Gałuszka, Niebieska sukienka

„Niebieska sukienka” Grażyny Jeromin- Gałuszki już 4 czerwca | Powieść pod naszym patronatem

Fragment powieści Grażyny Jeromin-Gałuszki „Niebieska sukienka” | Książka pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem Warszawski Festiwal Kryminału, którego 2. edycja odbędzie się 18 maja. Podczas festiwalu okaże się, kto zdobędzie w tym roku nagrodę Złoty POCISK za najlepszą powieść kryminalną – polską, zagraniczną, historyczną i audiobook. Ale to tylko jedna z wielu atrakcji wydarzenia. Druga edycja Warszawskiego Festiwalu Kryminału, organizowanego przez ”Magazyn literacko-kryminalny POCISK” odbędzie się w siedzibie Teatru Druga Strefa. Wśród gości pojawią się takie gwiazdy gatunku jak Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska i Wojciech Chmielarz, a ze Szwecji przyjedzie Lars Kepler, czyli kryjąca się pod tym pseudonimem para Alexandra Coelho Ahndoril i Alexander Ahndoril.

Zabójcza prawda i fikcja | Bochus, Ostrowski, Wójcik byli gośćmi Warszawskiego Festiwalu Kryminału

Złote Pociski dla Bondy, Chmielarza, Bochusa i Keplera | Warszawski Festiwal Kryminału pod naszym patronatem

Już w sobotę Warszawski Festiwal Kryminału | Wydarzenie pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Vincenta V. Severskiego „Odwet”, która ukaże się 19 czerwca nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Gdy w Algierii i Azerbejdżanie giną oficerowie polskiego wywiadu, a w kraju zbliżające się wybory niebezpiecznie podgrzewają polityczną atmosferę, Sekcja – kierowana przez Romana Leskiego specjalna jednostka wywiadu – zaczyna mieć ręce pełne roboty. To punkt wyjścia „Odwetu”, czyli kontynuacji „Zamętu”, której pisanie kończy właśnie Vincent V. Severski. – To będzie zupełnie inna książka, niż moje dotychczasowe – mówi o „Odwecie” Vincent V. Severski. I wyjaśnia: – Nie będzie tyle cukru. Nie będę słodził. Pokażę jak praca szpiegów wpływa na ich życie prywatne, na ich rodziny, na ich bliskich – opowiada. 

Vincent V. Severski: Szpieg czyli człowiek | Rozmawia Przemysław Poznański

Zdobądź powieść „Odwet” Vincenta V. Severskiego | Rozdanie patronackie na zupelnieinnaopowiesc.com

Z wściekłości | Vincent V. Severski, Odwet

Vincent V. Severski kończy pisać „Odwet” | Znamy szczegóły powieści

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Alka Rogozińskiego „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”, która ukaże się 15 maja nakładem oficyny Skarpa Warszawska, w ramach grupy literackiej TeamPocisk. Wcześniej w serii ukazały się kryminały „Gra w oczko” Grzegorza Kalinowskiego, „Kiedyś cię odnajdę” Małgorzaty Rogali i „Liście Lucyfera”Krzysztofa Bochusa. Tym razem jednak – po dwóch kryminałach całkiem serio i mrocznym thrillerze – czytelnicy dostaną komedię kryminalną. O czym jest „Raz, dwa, trzy…giniesz Ty!”? Bartek jest aktorem, który właśnie wywalczył sobie pierwszą większą rolę w superprodukcji. Agnieszka ma szansę dostać pracę w popularnym piśmie o show-biznesie, w którym pracuje już jej przyjaciółka Oliwka. Obie dostają zadanie napisania reportażu z planu filmowego. Zamiast ekscytujących plotek znajdują tam jednak… nieboszczyka. I nie ma wątpliwości, że rozstał się on z życiem wbrew własnej woli.

Alek Rogoziński: Planuję intrygę, a nie gagi | Rozmawia Przemysław Poznański

Scena zbrodni | Alek Rogoziński, Raz, dwa, trzy… giniesz ty!

Alek Rogoziński powraca z kryminałem „Raz, dwa, trzy…giniesz Ty!” | Premiera 15 maja pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Joanny Jodełki „Rektorski czek”, który ukaże się nakładem Wydawnictwa W.A.B. 24 kwietnia 2019 r.  Niezwykły indeks sprzed stu lat, wspomnienia służącego jego Magnificencji Rektora, wycinki z kronik kryminalnych – to wszystko trafia w ręce Karoliny Rosady nieśmiałej pracownicy archiwum uniwersyteckiego w Poznaniu. Niespodziewanie te stare dokumenty wciągają ją w sam środek fałszerskiej afery, gdzie stawką staje się nie tylko kamienica przy ulicy Mickiewicza, ale i jej własne życie. „Rektorski czek” to kryminał, w którego tle toczy się niezwykła opowieść o młodzieńczej miłości, wielkich pieniądzach, wyjątkowych ludziach. I czasach, w których spełniały się marzenia. To historia ambitnych studentek, bohaterskich pilotów i nieprawdopodobnych filantropów, którzy w pół roku potrafili stworzyć Uniwersytet.

Joanna Jodełka: Zapadłam na nieuleczalną Heliodorofilię | Rozmawia Przemysław Poznański

O zachłanności i szczodrości | Joanna Jodełka, Rektorski czek

Zdobądź powieść „Rektorski czek” Joanny Jodełki | Rozdanie patronackie zupelnieinnaopowiesc.com

„Rektorski czek” Joanny Jodełki – fragment powieści | Dziś premiera książki

Joanna Jodełka powraca z kryminałem „Rektorski czek” | Premiera 24 kwietnia pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Marty Guzowskiej „Raj”, która ukaże się 3 kwietnia nakładem wydawnictwa Marginesy. Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy nie wiadomo, komu ufać? Kto dożyje poranka? I czym jest prawda? Wersją wydarzeń, którą za pomocą mediów społecznościowych można oznajmić światu? Pyta o to Marta Guzowska w swojej najnowszej powieści „Raj”. „Raj” to thriller psychologiczny, w którym nic ani nikt nie jest tym, czym się wydaje…„Raj” to thriller psychologiczny, w którym nic ani nikt nie jest tym, czym się wydaje…

Marta Guzowska: Lubię pisać o tym, czego się boję | Rozmawia Przemysław Poznański

Piekło jest w nas | Marta Guzowska, Raj

Marta Guzowska: Kryminał kanalizuje lęki | Premiera powieści „Raj”

3 kwietnia premiera powieści „Raj” Marty Guzowskiej | Książka ukaże się w wydawnictwie Marginesy pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Lucyny Olejniczak „Księżniczka”. – Zawsze zazdrościłam jednej z koleżanek ojca, szanowanego budowniczego Nowej Huty. Aż powiedziała mi, jak naprawdę wyglądało jej dzieciństwo, jaki jej ojciec był w domu. „Księżniczka” to opowieść o jej dzieciństwie. Ale i moim, spędzanym na placach budowy nowohuckich bloków – mówi nam autorka. Lena, dorosła kobieta, mężatka, i Lenka, dziewczynka, która dopiero rozpoczyna podróż przez życie – ta sama osoba, ale pierwsza z bagażem doświadczeń tej drugiej. To ciężar, z którym musi się zmierzyć po latach księżniczka tatusia – to punt wyjścia powieści Lucyny Olejniczak, autorki bestsellerowej sagi „Kobiety z ulicy Grodzkiej”, a także powieści „Dagerotyp. Tajemnica Chopina”, „Wypadek na ulicy Starowiślnej”, „Jestem blisko” czy „Opiekunka, czyli Ameryka widziana z fotela”.Powieść ukaże się 4 kwietnia nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Lucyna Olejniczak: Bezsilność w czterech ścianach | Rozmawia Przemysław Poznański

O bezsilności | Lucyna Olejniczak, Księżniczka

Lucyna Olejniczak: Świat, który już przeminął | 4 kwietnia premiera powieści „Księżniczka” pod naszym patronatem

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Krzysztofa Bochusa „Lista Lucyfera”,, która ukaże się nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska. Zło czaić się może wszędzie, nawet za ścianą twego mieszkania. A historia, pozornie odległa, ciągle odciska na nas swoje piętno… – mówi nam Krzysztof Bochus, autor powieści, która 3 kwietnia. Trójmiastem wstrząsa seria okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw. Morderca kontaktuje się z dziennikarzem, red. Adamem Bergiem. Za jego pośrednictwem informuje opinię publiczną o swoich kolejnych krokach. Od tej pory zaczyna się nierówny pojedynek pomiędzy życiem, a śmiercią. 

Krzysztof Bochus: Szkatułka z Lucyferem | Rozmawia Przemysław Poznański

Bilans strat | Krzysztof Bochus, Lista Lucyfera

Krzysztof Bochus: Zło może czaić się wszędzie | 3 kwietnia premiera „Listy Lucyfera”

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Mariusza Zielke i Artura Nowa „Zło”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Od Deski Do Deski. Zło jest wszechobecne i bardzo podstępne. Potrafi doskonale się kamuflować. Nie wystarczy nie widzieć zła, by ono nie istniało – mówią nam Mariusz Zielke i Artur Nowak, autorzy powieści „Zło”, która ukaże się 27 marca w wydawnictwie Od Deski Do Deski pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com. Wzięty adwokat Tomasz Mauer po wielu życiowych zakrętach przenosi się z rodziną do niewielkiego miasteczka, gdzie chciałby odnaleźć upragniony spokój i czas dla najbliższych. Okazuje się jednak, że prowincja nie jest wolna od układów, w które bohater bardzo szybko zostaje wplątany przez miejscowego potentata Szymurę. 

Mariusz Zielke i Artur Nowak: Nie wolno akceptować zła | Rozmawia Przemysław Poznański

W osaczeniu | Mariusz Zielke, Artur Nowak, Zło

Już 27 marca powieść Mariusza Zielke i Artura Nowaka „Zło” | Pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

 

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Małgorzaty Rogali „Kiedyś cię odnajdę”, wydanej przez wydawnictwo Skarpa Warszawska. Brutalny gwałt i morderstwo przed laty oraz kolejne, dokonane współcześnie według tego samego schematu. I prywatne dochodzenie, które może zwieść na manowce – to punkt wyjścia kryminału „Kiedyś cię odnajdę” Małgorzaty Rogali, która ukaże się 13 marca nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska, w ramach projektu #TeamPOCISK.

– „Kiedyś cię odnajdę” to moja pierwsza powieść kryminalna, jej premiera miała miejsce w kwietniu 2014 r., a w styczniu 2018 jej poprzedni wydawca zrobił dodruk w nowej okładce – tłumaczy nam Małgorzata Rogala. Najnowsza edycja jest więc wznowieniem, ale – jak zaznacza pisarka – ulepszonym, wygładzonym, z nową redakcją.

Już 13 marca „Kiedyś cię odnajdę” Małgorzaty Rogali | Druga książka wydana w ramach projektu #TeamPOCISK pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

 

Rogala: Przemoc bierze się z przemocy | Premiera powieści „Kiedyś cię odnajdę”

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Hanny Cygler „Gra na cztery”. Powieść ukaże się 17 marca. O czym jest? Wirtuozerska gra na instrumencie niekoniecznie się przekłada na biegłość w sztuce życia. Przekonują się o tym bohaterki powieści: dwie skrzypaczki z gdańskiej filharmonii, menedżerka kwartetu smyczkowego i publicystka kulturalna. Trudne relacje z mężczyznami, toksyczne związki rodzinne, mroczne tajemnice, rywalizacja z kolegami muzykami, którzy nie przebierają w środkach, by dostać się na muzyczny top – muzyka nie chroni przed takimi problemami. Czy sobie z nimi poradzą?

Hanna Cygler: Trup w filharmonii? | Rozmawia Przemysław Poznański

Jak być solistką | Hanna Cygler, Gra na cztery

Fragment powieści Hanny Cygler „Gra na cztery” | Powieść ukaże się 12 marca pod naszym patronatem

Zdobądź powieść „Gra na cztery” Hanny Cygler | Rozdanie patronackie zupelnieinnaopowiesc.com

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem szóstą edycję konkursu na opowiadanie „Poznań Fantastyczny”. Tym razem temat konkursu nawiązuje do 100. rocznicy utworzenia w Poznaniu Uniwersytetu. 6. edycja konkursu, który – jak pisali redaktorzy tomu piątego zrodził się z „niedosytu – wrażenia, że tyle fantastycznych wydarzeń literackich dobywa się w Polsce, a jednak z jakiegoś powodu omijają one Poznań”. Jury tegorocznej edycji – która objęliśmy patronatem – po bardzo długiej i burzliwej dyskusji zdecydowało, że tym razem temat konkursu „Poznań Fantastyczny” brzmieć będzie: AMU.NET.100.

Rusza konkurs „Poznań Fantastyczny” AMU.NET.100 | Pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Grzegorza Kalinowskiego „Gra w oczko”, wydana przez wydawnictwo Skarpa Warszawska. Współczesny kryminał rozgrywający się w piekle polskich celebrytów, ustawianych meczów, hazardu i polityki – to krótki opis powieści, która ukaże się 30 stycznia. Jak tłumaczy nam pisarz, zaczęło się od impulsu, jakim była anegdota Mateusza Borka o tym jak mieszkał pod pewnym piłkarzem. – Obaj nie zdawali sobie sprawy z tego, że są sąsiadami, choć oczywiście się znali. Piłkarz nabroił, zrobiło się z tego zabawne qui pro quo, ja przerobiłem je na mniej zabawne, krwawe – opowiada nam Grzegorz Kalinowski. – I z piłkarza też została tylko profesja, to bardzo porządny facet, prawdziwy zawodowiec, w przeciwieństwie do tego z książki – zaznacza.

Grzegorz Kalinowski: Mozaika faktów i fikcji | Rozmawia Przemysław Poznański

Piłkarsko-medialny Black Jack | Grzegorz Kalinowski, Gra w Oczko

Fragment powieści „Gra w Oczko” Grzegorza Kalinowskiego | Premiera 30 stycznia pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Już 30 stycznia „Gra w oczko” Grzegorza Kalinowskiego | Książka pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

zamianaMamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść  Rebekki Fleet „Zamiana”, wydaną przez Wydawnictwo Marginesy. Powieść ukaże się 16 stycznia. To powieściowy debiut autorki, który ukazał się już w piętnastu krajach i cieszy się statusem bestsellera. Uważaj, kogo wpuszczasz do domu… – czytamy na okładce. A Lee Child, autor powieści o Jacku Reacherze zachwala: Fantastyczny thriller, pełen napięcia i zwrotów akcji.

Oto małżeństwo w kryzysie, Caroline i Francis, otrzymują propozycję zamiany na tydzień ich mieszkania w mieście na otoczony zielenią dom na przedmieściach Londynu, skaczą ze szczęścia. Czeka ich kilka dni z dala od codziennej rutyny, dziecka i napięć, które sprawiły, że ich małżeństwo znalazło się na krawędzi.

Zmiana domu staje się jednak wkrótce źródłem niepokoju.

Lęk przeszłości | Rebecca Fleet, Zamiana

Już 16 stycznia „Zamiana” Rebekki Fleet | Ksiażka pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

okl_pod_powierzchniaMamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Edyty Niewińskiej „Pod powierzchnią”. Edyta Niewińska stawia swoje bohaterki w sytuacjach ekstremalnych i żąda od nich dokonania wyboru. W niczym nie ułatwia im przy tym podjęcia decyzji, jako narrator wycofując się nawet często z opisywania warstwy psychologicznej. Jakby chciała im powiedzieć: to są wasze myśli i wasze dylematy, ja jestem tylko zewnętrznym obserwatorem, który was nie ocenia, choć potrafi wam współczuć. Poruszając się zarówno w sferze kobiecej godności, gdzie pobrzmiewają echa akcji #metoo, jak i w sferze sytuacji ostatecznych, autorka stawia na słowną oszczędność. Widać to choćby w dialogach, które dostajemy tu najczęściej bez didaskaliów. Stają się one dzięki temu bezpośrednim manifestem obaw, oczekiwań i nadziei bohaterek. Niewińska tworzy prozę intymną – szanując emocje bohaterek, szanuje też emocje czytelników. Nie mówi im, co mają czuć i myśleć, lecz pozwala odnaleźć w losach bohaterkach ślad własnych doświadczeń i przeżyć.

Kobiety na skraju | Edyta Niewińska, Pod powierzchnią

Fikcyjne relacje, prawdziwe emocje | Warszawska premiera „Pod powierzchnią” Edyty Niewińskiej

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem zbiór opowiadań Hanki V. Mody „Chciałbym, żebyś mnie napisała”. Jeśli słyszę w tomie opowiadań „Chciałbym, żebyś mnie napisała” Hanki V. Mody przesłanie, to takie: pieprzcie się, kochajcie się. Byle intensywnie. Bez półśrodków. Bez ściemy. Seks dostajemy tu wprost, bez niedopowiedzeń, bez aluzji, bez tabu. Seks analny, seks podczas miesiączki, seks w trójkącie, seks homoerotyczny. Na całego, nie na pół gwizdka. Od początku do końca. Takie zagranie – świadome, odważne – mogło skończyć się klęską zaszufladkowania tej prozy jako epatującej seksem, a więc w domyśle doraźnej, nieistotnej. Nie popełniajcie tego błędu. Bo przecież Hanka V. Mody wygrywa i to na wielu poziomach.

Intensywnie | Hanka V. Mody, Chciałbym, żebyś mnie napisała [RECENZJA]

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Piotra Bojarskiego „Cwaniaki”. W przededniu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także w przededniu setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Piotr Bojarski wraca z nową powieścią. „Cwaniaki” to opowieść o  idealistach, dzięki którym po ponad 120 latach zaborów mogła ziścić się nadzieja Polaków na wolność. Premiera już 31 października pod naszym patronatem.Piotr Bojarski znany jest doskonale miłośnikom kryminałów – tych retro i tych całkiem współczesnych jak „Biegacz” i „Pokuszenie”. Ale pisarz nie ogranicza się do jednego gatunku. Ma na koncie powieść „Ściema” nominowaną d nagrody Angelusa, sensacyjną „Juni”, a także książki reportażowe jak „1956. Przebudzeni”.  Tym razem pisarz postanowił dać nam powieść, rozgrywającą się od lata 1918 do zimy 1919 roku.

W imię niepodległości | Piotr Bojarski, Cwaniaki [RECENZJA]

Już 31 października „Cwaniaki” Piotra Bojarskiego | Książka pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem zbiór opowiadań „Zabójczy pocisk. Polska krew”. Największe nazwiska polskich „kryminalistów” to wystarczająca rekomendacja, by zainteresować się drugim tomem opowiadań „Zabójczy pocisk”, tym razem z podtytułem „Polska krew”. Ale powodów, by kupić książkę jest znacznie więcej. Jednym z nich jest fakt, że wspiera się w ten sposób Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W zasadzie wystarczy wymienić nazwiska: Krzysztof Bochus, Max Czornyj, Marta Guzowska, Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kalinowski, Tomasz Konatkowski, Marta Matyszczak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Jacek Ostrowski, Alek Rogoziński, Maciej Siembieda, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski i Jakub Żulczyk.

Zbrodnia po naszemu | Zabójczy pocisk. Polska krew

Piętnastu pisarzy w nowym tomie kryminalnym | Już 31 października „Zabójczy pocisk. Polska krew”

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem medialnym powieść Anny Fryczkowskiej „Równonoc” wydaną przez wydawnictwo Od Deski Do Deski w serii Na F/Aktach. – Wiedziałam jedno: to nie ma być reportaż, lecz literatura inspirowana faktami – mówi nam Anna Fryczkowska. Na tym bowiem polega pomysł serii, rozpoczętej powieścią „Preparator” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego, w której dotąd ukazały się książki autorstwa Łukasza Orbitowskiego, Janusza Leona Wiśniewskiego, Magdy Omilianowicz, Sylwii Chutnik, Jacka Ostrowskiego i Wojciecha Kuczoka. – W tej historii wiadomo jedno: dwadzieścia lat temu, w ciągu jednego roku, w Zachodniopomorskiem zniknęło bez śladu czterech nastolatków. Rodziny do dziś nie wiedzą co się z nimi stało – mówi nam autorka. I przyznaje, że reszta jej opowieści to już hipotezy. – Policja mówiła o ucieczkach, o utonięciach, choć ciał nigdy nie odnaleziono. Nie łączyła tych zaginięć – zaznacza pisarka.

„Równonoc” Anny Fryczkowskiej już 3 października | Książka pod naszym patronatem

Nieżałoba | Anna Fryczkowska, Równonoc

Fragment powieści „Równonoc” Anny Fryczkowskiej, część 1 | Książka pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Fragment powieści „Równonoc” Anny Fryczkowskiej, część 2 | Książka pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem tegoroczny Poznański Festiwal Kryminału Granda. Z roku na rok wydarzenie to rośnie w siłę. Świadczą o tym choćby pojawiające się na wydarzeniu największe gwiazdy kryminału – z Polski i z zagranicy oraz liczba i różnorodność wydarzeń, zarówno organizowanych w ramach imprezy, jak i jej towarzyszących. Granda niewątpliwie wpisała się już w kulturalny krajobraz Poznania, ale trudno nazwać ją imprezą lokalną. Jest już bowiem – po trzech edycjach – jednym z najważniejszych punktów na kryminalno-literackiej mapie Polski. Obywające się tu spotkania z pisarzami, wykłady, warsztaty, pokazy technik kryminalnych czy spektakle przyciągają czytelników z całego kraju.

Coraz bliżej festiwal GRANDA 2018 | Początek już 21 września

Granda: Co się kręci | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Rachel Abbott na Grandzie: Trzeba dać przyjemność czytania | Festiwal pod naszym patronatem

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Lilii Łady „Zabójstwo z urzędu”. Lilia Łada daje czytelnikom kryminał w najbardziej klasycznym rozumieniu prawideł gatunku – z krwawą zbrodnią, rzetelnym śledztwem, pełnowymiarowymi postaciami bohaterów oraz tłem utkanym z szemranych biznesowo-politycznych układów towarzyskich. Ale tym, co decyduje o prawdziwej wartości tej książki, jest umiejętność pokazania mikroklimatu miejskiej instytucji. Owego zamkniętego ekosystemu, rządzącego się własnymi prawami, podporządkowanego swoistym rytuałom – tym formalnym i nieformalnym. Nieodpornego przy tym na typowe dla takich miejsc patologie. Jednocześnie autorka potrafi wybić się w swej powieści ponad lokalne problemy i opowiedzieć uniwersalną historię o zachłanności, małości i cynizmie, które mogą prowadzić do zbrodni.

Sekret urzędnika | Lilia Łada, Zabójstwo z urzędu

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Mateusza Lemberga „Dom węży” (Od Deski Do Deski). Pisarz nominowany do nagrody za najlepszą kryminalną powieść miejską festiwalu Kryminalna Piła powraca z mroczną, sugestywną powieścią o świecie, w którym znęcanie się jest formą rozrywki. Powieść Mateusza Lemberga „Dom węży” ukaże się 9 maja nakładem wydawnictwa Od Deski Do Deski, w nowej serii „Zbrodnia Nie/Doskonała”.

W każdej z warstw – kryminalnej, psychologicznej i obyczajowej „Dom węży” Mateusza Lemberga jest przede wszystkim opowieścią o nienawiści. A ściślej – o mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet. Ale jest też opowieścią o próbie wyzwolenia się. Z matni zgotowanej przez oprawcę, a może przede wszystkim z matni kompleksów i wpojonych norm.

Mateusz Lemberg powraca z powieścią „Dom węży” | Książka ukaże się 9 maja nakładem wydawnictwa Od Deski Do Deski

Z nienawiści | Mateusz Lemberg, Dom węży

Z inspiracji życiem | Rozmowa z Mateuszem Lembergiem [WIDEO]

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Vincenta V. Severskiego „Zamęt” (Czarna Owca). Porwanie Polaka w Pakistanie nakręca spiralę międzynarodowych i wewnątrzkrajowych rozgrywek. Do akcji wkracza Sekcja z trójką nietuzinkowych bohaterów – oto punkt wyjścia najnowszej powieści Vincenta V. Severskiego, autora znanego z bestsellerowego polityczno-szpiegowskiego cyklu rozpoczętego powieścią „Nielegalni”. Tiger, Czeczen, dowódca komanda talibów, ma tylko jeden cel: napaść na hotel w Islamabadzie i wymordować wrogich mu Pakistańczyków. Tymczasem trafia mu się niespodziewany prezent: czwórka obcokrajowców: Niemiec, Japończyk, Anglik i Polak. Tiger jest człowiekiem wykształconym, więc natychmiast zdaje sobie sprawę z tego, jakie „diamenty” trafiły w jego ręce. I jak wiele może ugrać, jeśli będzie dobrze takim kapitałem rozporządzać. Porywa więc Europejczyków i przewozi ich w głąb Afganistanu. Premiera 18 kwietnia.

Vincent V. Severski i jego „Zamęt” | Znamy szczegóły najnowszej powieści bestsellerowego pisarza

Szpieg gra intelektem | Z Vincentem V. Severskim rozmawia Przemysław Poznański

Sekcja od misji niewykonalnych | Vincent V. Severski, Zamęt

Fragment powieści „Zamęt” Vincenta V. Severskiego | Premiera 18 kwietnia

„Zamęt” Vincenta V. Severskiego już za tydzień | Premiera w warszawskiej księgarni Book Book

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Hanny Cygler „Nowe niebo” (Rebis). Premiera 17 kwietnia. Takiej powieści jeszcze nie było. W „Nowym niebie” Hanna Cygler przenosi nas za ocean i pokazuje niełatwe losy emigrantów z Kaszub, zderzone z mitem amerykańskiego snu. Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku. Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje do Stanów Zjednoczonych, do Winony, gdzie osiedliło się wielu Kaszubów. Choć wyjazd z rodzinnego Sitna miał być szansą na poprawę życia, nowe życie, pod „nowym niebem” wcale nie rozpieszcza bohaterów, a zasady rządzące światem okazują się niezmienne niezależnie od kontynentu. Skomplikowane losy bohaterów, którzy przez cały czas muszą walczyć o lepszą przyszłość, pokonując przeszkody rzucane przez los i ludzi, nie pozwalają oderwać się od lektury, aż do końca. Na szczególną uwagę zasługuje drobiazgowe udokumentowanie rzeczywistości „polskiej” Ameryki sprzed ponad stu lat – z całą galerią postaci (w tym autentycznych), które albo jak najszybciej chcą wsiąknąć w kulturę nowego kraju, albo kurczowo trzymają się przywiezionych z Kaszub tradycji.

„Nowe niebo” Hanny Cygler już 17 kwietnia | Pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Nowy, nie tak wspaniały, świat | Hanna Cygler, Nowe niebo

O miłości, rodzinie i emigracji | Rozmowa z Hanną Cygler [WIDEO]

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Grażyny Jeromin-Gałuszki „Zmowa byłych żon” (Prószyński i S-ka). Ta książka jest pozornie opowieścią o chęci zemsty. W istocie mówi nam jednak o przebaczeniu i poznaniu samego siebie. Autorka nie szczędzi przy tym humoru, ale i sporej dawki realizmu magicznego. Zaczyna się sielsko i nieco onirycznie – sens zastosowania takiej poetyki przez Grażynę Jeromin-Gałuszkę zrozumiemy później. Po lekturze pierwszych stron jesteśmy po prostu przekonani, że oto wkraczamy w opowieść o małym miasteczku i jego mieszkańcach, pochłoniętych swoimi sprawami. W tym prostymi, codziennymi, ale nierzadko nacechowanymi naprawdę gorącymi emocjami. Nastrój małej, doskonale znającej się społeczności, buduje autorka dzięki prostym zabiegom – ktoś kogoś obgaduje, ktoś obserwuje innych z tarasu, ktoś snuje w barze opowieść o sąsiadach, których wszyscy znają. Szybko jednak nastrój sielskości ustępuje pojawiającej się intrydze, której zarzewiem jest… wizyta u fryzjera.

Wkrótce premiera „Zmowy byłych żon” Grażyny Jeromin-Gałuszki | Objęliśmy książkę patronatem

Wsiąkam w tworzony świat | Prapremiera książki „Zmowa byłych żon” Grażyny Jeromin-Gałuszki

One trzy | Grażyna Jeromin-Gałuszka, Zmowa byłych żon

Otwieram furtki wyobraźni | Z Grażyną Jeromin-Gałuszką rozmawia Przemysław Poznański

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem książkę Leifa GW Perssona „Czy można umrzeć dwa razy?”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Tytuł tej książki mógłby zapowiadać rozprawę z pogranicza filozofii i mistyki. Na szczęście dla miłośników gatunku „Czy można umrzeć dwa razy?” Leifa GW Perssona to solidnie skonstruowany kryminał, traktujący o uporze i determinacji, by winny zbrodni nie uniknął odpowiedzialności. Jakkolwiek by jej nie rozumieć.

Upór gbura | Leif GW Persson, Czy można umrzeć dwa razy?

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem książkę Davida Vanna „Legenda o samobójstwie”, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Pauza. Premiera książki  17 stycznia 2018 roku. „Legenda o samobójstwie” Davida Vanna to jedna z tych książek, gdy po przeczytaniu pierwszej strony masz przeczucie, że oto w twoich rękach znajduje się proza wybitna, a po skończonej lekturze masz już tę pewność.

Wkrótce polska premiera „Legendy o samobójstwie” Davida Vanna | To jedna z najważniejszych książek ostatnich lat

Alaskańska autoterapia | David Vann, Legenda o samobójstwie

Uratował mnie Grotowski | Z Davidem Vannem rozmawia Przemysław Jakub Hinc

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść „Koniec samotności” Benedicta Wellesa, która ukaże się nakładem wydawnictwa Muza. O książce: Jules i jego rodzeństwo Marty i Liz bardzo różnią się między sobą, jednakże łączy ich tragiczne wydarzenie: jako dzieci dorastające w opiekuńczej rodzinie stracili w wypadku rodziców. Mimo, iż wszyscy zostali umieszeni w tym samym internacie, każde z nich wybrało odmienną drogę życiową, oddalają się od siebie i tracą z oczu. Zwłaszcza, tak pewny niegdyś siebie, Jules coraz bardziej wycofuje się w świat marzeń. Zaprzyjaźnia się jedynie z tajemniczą Alvą, lecz dopiero wiele lat później uświadomi sobie, ile ona dla niego znaczyła – i co przez cały czas przed nim ukrywała. Jules, jako dorosły człowiek, ponownie spotyka Alvę. Wydaje się, że mogliby odzyskać stracony czas, jednak wtedy ponownie dogania ich przeszłość.

„Koniec samotności” Benedicta Wellsa od dziś w księgarniach | Książce patronuje Zupełnie Inna Opowieść

Żyj i pamiętaj | Benedict Wells, Koniec samotności | patronuje Zupełnie Inna Opowieść

tylko_kochankaMiło nam poinformować, że zupelnieinnaopowiesc.com objęła patronatem najnowszą powieść Hanny Cygler „Tylko kochanka”, która 28 marca 2017 r. ukaże się nakładem wydawnictwa Rebis. Powieści Hanny Cygler – i to tylko te wydane przez wydawnictwo Rebis – sprzedały się w 150 tys. egzemplarzy i znajdują się na szczycie rankingów czytelniczych, a każda nowa książka to ważne wydarzenie dla rzeszy fanów. A mimo to nie lubi, gdy określa się ją mianem pisarki i każdy, kto ją zna, wie, że nie ma w tym cienia kokieterii. Może dlatego, że jej droga do księgarskich półek wcale nie była prosta i wielokrotnie przyszło jej przełknąć gorzką pigułkę.

Objęliśmy patronatem powieść Hanny Cygler „Tylko kochanka” | Książka ukaże się 28 marca nakładem wydawnictwa Rebis

Mimo wszystko | Hanna Cygler, Tylko kochanka

Prawda i wyobraźnia Hanny Cygler | Z autorką powieści „Tylko kochanka” rozmawia Przemysław Poznański

KIOP_ZZupelnieinnaopowiesc.com znalazła się w gronie patronów wydania książki „Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta”. Dziennikarz śledczy Krzysztof M. Kaźmierczak, autor opartej na faktach powieści kryminalnej „Krótka instrukcja obsługi psa” chce wydać jej ciąg dalszy – alternatywne zakończenie. Na dodatek ma ono być uzupełnione o coś unikalnego: nigdy niepublikowane dokumenty z czasów PRL nawiązujące do treści powieści. Zbiórka na książkę pt. „Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta” prowadzona jest na stronie wspieram.to/zemsta i tam też znajdują się szczegółowe informacje na jej temat. Wsparcie książki „Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta” to nie tylko okazja do udziału w ciekawym wydarzeniu. Wszyscy, którzy pomogą w wydaniu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody – do wyboru z bogatego zestawu przygotowanego przez autora. Są wśród nich propozycje limitowane i o szczególnym charakterze. Przykładowo można zdecydować jak będzie nazywała się jedna z osób występujących w powieści, wybrać kolor włosów bohaterki, a także spotkać się z autorem na kawie.

DETEKTYW, PISMAK I PSY | Krzysztof M. Kaźmierczak, Krótka instrukcja obsługi psa

Szczegóły na temat zbiórki znajdziecie na wspieram.to/zemsta

Ostatni rozdział | Krzysztof M. Kaźmierczak, Krótka instrukcja obsługi psa. Zemsta [pod naszym patronatem]

Nikomu_OkladkaMamy przyjemność poinformować, że zupelnieinnaopowiesc.com objęła patronat nad antologią opowiadań „Nikomu się nie śniło”, który ukaże się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

„Nikomu się nie śniło” (wydawnictwo Czwarta Strona) – to tytuł antologii dziewiętnastu opowiadań, które łączy wspólny temat – zależności między snem a jawą. To już drugi tom wydany w ramach akcji „Wykup słowo”, wymyślonej przez Katję Tomczyk. Uczestnicy projektu mogą wykupione przez siebie podczas zbiórki na portalu crowdfundingowym słowa, frazy lub imiona umieścić w opowiadaniach pisanych przez pisarzy zaproszonych do projektu. Podczas spotkania w warszawskim MiTo niektórzy z nich opowiadali o swojej przygodzie z projektem, o pisarskich wyzwaniach i planach, a także o tym czy tworzą grupę literacką. Spotkanie prowadził Przemysław Poznański a Zupełnie Inna Opowieść była jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.

Marzenia i koszmary | Nikomu się nie śniło | Pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

wykupslowo2Mamy przyjemność poinformować, że Zupelnieinnaopowiesc.com objęła patronatem konkurs literacki „Nikomu się nie śniło”, będący elementem eksperymentalnego projektu Wykup Słowo. To już jego druga edycja – efektem pierwszej był tomik „Autostop(y)”, jedno z ciekawszych wydarzeń na książkowym rynku w 2015 roku. Więcej tutaj

Sen grupowy (bez manifestu) | Spotkanie z twórcami antologii „Nikomu się nie śniło”

BANER DRUGI INFO

Miło nam poinformować, że Zupełnie Inna Opowieść objęła patronatem wydarzenie Debiutanci: Hermetz, Wojtaszczyk, Zielińska. Zapraszamy 30 maja 2015 r., o godz. 18:00, do De Revolutionibus. Books&Cafe, przy ul. Brackiej 14 w Krakowie. 

Przekroczyli granicę, spełnili marzenie i nie spoczywają na laurach – debiutanci. Hermetz, Wojtaszczyk, Zielińska. Opowiedzą o tym 30 maja w Krakowie, ale dla „Zupełnie Innej Opowieści” uchylają rąbka tajemnicy już dziś.

ZNÓW NIE NAPISAŁAM KRYMINAŁU | Rozmowa z Lilianą Hermetz, autorką „Alicyjki”

CIĄGLE MAM WRAŻENIE, ŻE TO NIE CHODZI O MNIE | Rozmowa z Kubą Wojtaszczykiem, autorem „Portretu Trumiennego”

DEBIUTANTEM MOŻNA BYĆ CAŁE ŻYCIE. Rozmowa z Aleksandrą Zielińską, autorką „Przypadku Alicji”

levante-wizualMiło nam poinformować, że Zupełnie Inna Opowieść objęła patronatem książkę Edyty Niewińskiej „Levante”. Książka ukaże się dzięki zbiórce na portalu Kultura Hula!. Zajrzyjcie pod ten link i zostańce mecenasami kultury. [Aktualizacja 05 lutego 2015] Książka zebrała całą kwotę potrzebną na wydanie.

[Aktualizacja 19 maja 2015] Książka już jest na rynku. Oto nasza recenzja

ROZWIANE MARZENIA. Edyta Niewińska Dávila, Levante [POD NASZYM PATRONATEM]

KAŻDY MA WŁASNE DEMONY. Rozmowa z Edytą Niewińską Dávila, autorką powieści „Levante”

W RAMACH PATRONATU ZAPEWNIAMY BEZPŁATNĄ ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI/WYDARZENIA ORAZ RECENZJĘ/RELACJĘ. POZOSTAŁE DZIAŁANIA MAJĄ CHARAKTER ODPŁATNY

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.