PATRONATY

Kontakt

 

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Edyty Niewińskiej „Pod powierzchnią”. Edyta Niewińska stawia swoje bohaterki w sytuacjach ekstremalnych i żąda od nich dokonania wyboru. W niczym nie ułatwia im przy tym podjęcia decyzji, jako narrator wycofując się nawet często z opisywania warstwy psychologicznej. Jakby chciała im powiedzieć: to są wasze myśli i wasze dylematy, ja jestem tylko zewnętrznym obserwatorem, który was nie ocenia, choć potrafi wam współczuć. Poruszając się zarówno w sferze kobiecej godności, gdzie pobrzmiewają echa akcji #metoo, jak i w sferze sytuacji ostatecznych, autorka stawia na słowną oszczędność. Widać to choćby w dialogach, które dostajemy tu najczęściej bez didaskaliów. Stają się one dzięki temu bezpośrednim manifestem obaw, oczekiwań i nadziei bohaterek. Niewińska tworzy prozę intymną – szanując emocje bohaterek, szanuje też emocje czytelników. Nie mówi im, co mają czuć i myśleć, lecz pozwala odnaleźć w losach bohaterkach ślad własnych doświadczeń i przeżyć.

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem zbiór opowiadań Hanki V. Mody „Chciałbym, żebyś mnie napisała”. Jeśli słyszę w tomie opowiadań „Chciałbym, żebyś mnie napisała” Hanki V. Mody przesłanie, to takie: pieprzcie się, kochajcie się. Byle intensywnie. Bez półśrodków. Bez ściemy. Seks dostajemy tu wprost, bez niedopowiedzeń, bez aluzji, bez tabu. Seks analny, seks podczas miesiączki, seks w trójkącie, seks homoerotyczny. Na całego, nie na pół gwizdka. Od początku do końca. Takie zagranie – świadome, odważne – mogło skończyć się klęską zaszufladkowania tej prozy jako epatującej seksem, a więc w domyśle doraźnej, nieistotnej. Nie popełniajcie tego błędu. Bo przecież Hanka V. Mody wygrywa i to na wielu poziomach.

Intensywnie | Hanka V. Mody, Chciałbym, żebyś mnie napisała [RECENZJA]

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Piotra Bojarskiego „Cwaniaki”. W przededniu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także w przededniu setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Piotr Bojarski wraca z nową powieścią. „Cwaniaki” to opowieść o  idealistach, dzięki którym po ponad 120 latach zaborów mogła ziścić się nadzieja Polaków na wolność. Premiera już 31 października pod naszym patronatem.Piotr Bojarski znany jest doskonale miłośnikom kryminałów – tych retro i tych całkiem współczesnych jak „Biegacz” i „Pokuszenie”. Ale pisarz nie ogranicza się do jednego gatunku. Ma na koncie powieść „Ściema” nominowaną d nagrody Angelusa, sensacyjną „Juni”, a także książki reportażowe jak „1956. Przebudzeni”.  Tym razem pisarz postanowił dać nam powieść, rozgrywającą się od lata 1918 do zimy 1919 roku.

W imię niepodległości | Piotr Bojarski, Cwaniaki [RECENZJA]

Już 31 października „Cwaniaki” Piotra Bojarskiego | Książka pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem zbiór opowiadań „Zabójczy pocisk. Polska krew”. Największe nazwiska polskich „kryminalistów” to wystarczająca rekomendacja, by zainteresować się drugim tomem opowiadań „Zabójczy pocisk”, tym razem z podtytułem „Polska krew”. Ale powodów, by kupić książkę jest znacznie więcej. Jednym z nich jest fakt, że wspiera się w ten sposób Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W zasadzie wystarczy wymienić nazwiska: Krzysztof Bochus, Max Czornyj, Marta Guzowska, Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kalinowski, Tomasz Konatkowski, Marta Matyszczak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Jacek Ostrowski, Alek Rogoziński, Maciej Siembieda, Magda Stachula, Bartosz Szczygielski i Jakub Żulczyk.

Zbrodnia po naszemu | Zabójczy pocisk. Polska krew

Piętnastu pisarzy w nowym tomie kryminalnym | Już 31 października „Zabójczy pocisk. Polska krew”

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem medialnym powieść Anny Fryczkowskiej „Równonoc” wydaną przez wydawnictwo Od Deski Do Deski w serii Na F/Aktach. – Wiedziałam jedno: to nie ma być reportaż, lecz literatura inspirowana faktami – mówi nam Anna Fryczkowska. Na tym bowiem polega pomysł serii, rozpoczętej powieścią „Preparator” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego, w której dotąd ukazały się książki autorstwa Łukasza Orbitowskiego, Janusza Leona Wiśniewskiego, Magdy Omilianowicz, Sylwii Chutnik, Jacka Ostrowskiego i Wojciecha Kuczoka. – W tej historii wiadomo jedno: dwadzieścia lat temu, w ciągu jednego roku, w Zachodniopomorskiem zniknęło bez śladu czterech nastolatków. Rodziny do dziś nie wiedzą co się z nimi stało – mówi nam autorka. I przyznaje, że reszta jej opowieści to już hipotezy. – Policja mówiła o ucieczkach, o utonięciach, choć ciał nigdy nie odnaleziono. Nie łączyła tych zaginięć – zaznacza pisarka.

„Równonoc” Anny Fryczkowskiej już 3 października | Książka pod naszym patronatem

Nieżałoba | Anna Fryczkowska, Równonoc

Fragment powieści „Równonoc” Anny Fryczkowskiej, część 1 | Książka pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Fragment powieści „Równonoc” Anny Fryczkowskiej, część 2 | Książka pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Mamy przyjemność poinformować, że objęliśmy patronatem tegoroczny Poznański Festiwal Kryminału Granda. Z roku na rok wydarzenie to rośnie w siłę. Świadczą o tym choćby pojawiające się na wydarzeniu największe gwiazdy kryminału – z Polski i z zagranicy oraz liczba i różnorodność wydarzeń, zarówno organizowanych w ramach imprezy, jak i jej towarzyszących. Granda niewątpliwie wpisała się już w kulturalny krajobraz Poznania, ale trudno nazwać ją imprezą lokalną. Jest już bowiem – po trzech edycjach – jednym z najważniejszych punktów na kryminalno-literackiej mapie Polski. Obywające się tu spotkania z pisarzami, wykłady, warsztaty, pokazy technik kryminalnych czy spektakle przyciągają czytelników z całego kraju.

Coraz bliżej festiwal GRANDA 2018 | Początek już 21 września

Granda: Co się kręci | Festiwal pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Rachel Abbott na Grandzie: Trzeba dać przyjemność czytania | Festiwal pod naszym patronatem

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Lilii Łady „Zabójstwo z urzędu”. Lilia Łada daje czytelnikom kryminał w najbardziej klasycznym rozumieniu prawideł gatunku – z krwawą zbrodnią, rzetelnym śledztwem, pełnowymiarowymi postaciami bohaterów oraz tłem utkanym z szemranych biznesowo-politycznych układów towarzyskich. Ale tym, co decyduje o prawdziwej wartości tej książki, jest umiejętność pokazania mikroklimatu miejskiej instytucji. Owego zamkniętego ekosystemu, rządzącego się własnymi prawami, podporządkowanego swoistym rytuałom – tym formalnym i nieformalnym. Nieodpornego przy tym na typowe dla takich miejsc patologie. Jednocześnie autorka potrafi wybić się w swej powieści ponad lokalne problemy i opowiedzieć uniwersalną historię o zachłanności, małości i cynizmie, które mogą prowadzić do zbrodni.

Sekret urzędnika | Lilia Łada, Zabójstwo z urzędu

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Mateusza Lemberga „Dom węży” (Od Deski Do Deski). Pisarz nominowany do nagrody za najlepszą kryminalną powieść miejską festiwalu Kryminalna Piła powraca z mroczną, sugestywną powieścią o świecie, w którym znęcanie się jest formą rozrywki. Powieść Mateusza Lemberga „Dom węży” ukaże się 9 maja nakładem wydawnictwa Od Deski Do Deski, w nowej serii „Zbrodnia Nie/Doskonała”.

W każdej z warstw – kryminalnej, psychologicznej i obyczajowej „Dom węży” Mateusza Lemberga jest przede wszystkim opowieścią o nienawiści. A ściślej – o mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet. Ale jest też opowieścią o próbie wyzwolenia się. Z matni zgotowanej przez oprawcę, a może przede wszystkim z matni kompleksów i wpojonych norm.

Mateusz Lemberg powraca z powieścią „Dom węży” | Książka ukaże się 9 maja nakładem wydawnictwa Od Deski Do Deski

Z nienawiści | Mateusz Lemberg, Dom węży

Z inspiracji życiem | Rozmowa z Mateuszem Lembergiem [WIDEO]

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Vincenta V. Severskiego „Zamęt” (Czarna Owca). Porwanie Polaka w Pakistanie nakręca spiralę międzynarodowych i wewnątrzkrajowych rozgrywek. Do akcji wkracza Sekcja z trójką nietuzinkowych bohaterów – oto punkt wyjścia najnowszej powieści Vincenta V. Severskiego, autora znanego z bestsellerowego polityczno-szpiegowskiego cyklu rozpoczętego powieścią „Nielegalni”. Tiger, Czeczen, dowódca komanda talibów, ma tylko jeden cel: napaść na hotel w Islamabadzie i wymordować wrogich mu Pakistańczyków. Tymczasem trafia mu się niespodziewany prezent: czwórka obcokrajowców: Niemiec, Japończyk, Anglik i Polak. Tiger jest człowiekiem wykształconym, więc natychmiast zdaje sobie sprawę z tego, jakie „diamenty” trafiły w jego ręce. I jak wiele może ugrać, jeśli będzie dobrze takim kapitałem rozporządzać. Porywa więc Europejczyków i przewozi ich w głąb Afganistanu. Premiera 18 kwietnia.

Vincent V. Severski i jego „Zamęt” | Znamy szczegóły najnowszej powieści bestsellerowego pisarza

 

Szpieg gra intelektem | Z Vincentem V. Severskim rozmawia Przemysław Poznański

Sekcja od misji niewykonalnych | Vincent V. Severski, Zamęt

Fragment powieści „Zamęt” Vincenta V. Severskiego | Premiera 18 kwietnia

„Zamęt” Vincenta V. Severskiego już za tydzień | Premiera w warszawskiej księgarni Book Book

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Hanny Cygler „Nowe niebo” (Rebis). Premiera 17 kwietnia. Takiej powieści jeszcze nie było. W „Nowym niebie” Hanna Cygler przenosi nas za ocean i pokazuje niełatwe losy emigrantów z Kaszub, zderzone z mitem amerykańskiego snu. Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku. Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje do Stanów Zjednoczonych, do Winony, gdzie osiedliło się wielu Kaszubów. Choć wyjazd z rodzinnego Sitna miał być szansą na poprawę życia, nowe życie, pod „nowym niebem” wcale nie rozpieszcza bohaterów, a zasady rządzące światem okazują się niezmienne niezależnie od kontynentu. Skomplikowane losy bohaterów, którzy przez cały czas muszą walczyć o lepszą przyszłość, pokonując przeszkody rzucane przez los i ludzi, nie pozwalają oderwać się od lektury, aż do końca. Na szczególną uwagę zasługuje drobiazgowe udokumentowanie rzeczywistości „polskiej” Ameryki sprzed ponad stu lat – z całą galerią postaci (w tym autentycznych), które albo jak najszybciej chcą wsiąknąć w kulturę nowego kraju, albo kurczowo trzymają się przywiezionych z Kaszub tradycji.

„Nowe niebo” Hanny Cygler już 17 kwietnia | Pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

Nowy, nie tak wspaniały, świat | Hanna Cygler, Nowe niebo

O miłości, rodzinie i emigracji | Rozmowa z Hanną Cygler [WIDEO]

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść Grażyny Jeromin-Gałuszki „Zmowa byłych żon” (Prószyński i S-ka). Ta książka jest pozornie opowieścią o chęci zemsty. W istocie mówi nam jednak o przebaczeniu i poznaniu samego siebie. Autorka nie szczędzi przy tym humoru, ale i sporej dawki realizmu magicznego. Zaczyna się sielsko i nieco onirycznie – sens zastosowania takiej poetyki przez Grażynę Jeromin-Gałuszkę zrozumiemy później. Po lekturze pierwszych stron jesteśmy po prostu przekonani, że oto wkraczamy w opowieść o małym miasteczku i jego mieszkańcach, pochłoniętych swoimi sprawami. W tym prostymi, codziennymi, ale nierzadko nacechowanymi naprawdę gorącymi emocjami. Nastrój małej, doskonale znającej się społeczności, buduje autorka dzięki prostym zabiegom – ktoś kogoś obgaduje, ktoś obserwuje innych z tarasu, ktoś snuje w barze opowieść o sąsiadach, których wszyscy znają. Szybko jednak nastrój sielskości ustępuje pojawiającej się intrydze, której zarzewiem jest… wizyta u fryzjera.

Wkrótce premiera „Zmowy byłych żon” Grażyny Jeromin-Gałuszki | Objęliśmy książkę patronatem

Wsiąkam w tworzony świat | Prapremiera książki „Zmowa byłych żon” Grażyny Jeromin-Gałuszki

One trzy | Grażyna Jeromin-Gałuszka, Zmowa byłych żon

Otwieram furtki wyobraźni | Z Grażyną Jeromin-Gałuszką rozmawia Przemysław Poznański

 

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem książkę Leifa GW Perssona „Czy można umrzeć dwa razy?”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Tytuł tej książki mógłby zapowiadać rozprawę z pogranicza filozofii i mistyki. Na szczęście dla miłośników gatunku „Czy można umrzeć dwa razy?” Leifa GW Perssona to solidnie skonstruowany kryminał, traktujący o uporze i determinacji, by winny zbrodni nie uniknął odpowiedzialności. Jakkolwiek by jej nie rozumieć.

Upór gbura | Leif GW Persson, Czy można umrzeć dwa razy?

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem książkę Davida Vanna „Legenda o samobójstwie”, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Pauza. Premiera książki  17 stycznia 2018 roku. „Legenda o samobójstwie” Davida Vanna to jedna z tych książek, gdy po przeczytaniu pierwszej strony masz przeczucie, że oto w twoich rękach znajduje się proza wybitna, a po skończonej lekturze masz już tę pewność.

Wkrótce polska premiera „Legendy o samobójstwie” Davida Vanna | To jedna z najważniejszych książek ostatnich lat

Alaskańska autoterapia | David Vann, Legenda o samobójstwie

Uratował mnie Grotowski | Z Davidem Vannem rozmawia Przemysław Jakub Hinc

 

 

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem powieść „Koniec samotności” Benedicta Wellesa, która ukaże się nakładem wydawnictwa Muza. O książce: Jules i jego rodzeństwo Marty i Liz bardzo różnią się między sobą, jednakże łączy ich tragiczne wydarzenie: jako dzieci dorastające w opiekuńczej rodzinie stracili w wypadku rodziców. Mimo, iż wszyscy zostali umieszeni w tym samym internacie, każde z nich wybrało odmienną drogę życiową, oddalają się od siebie i tracą z oczu. Zwłaszcza, tak pewny niegdyś siebie, Jules coraz bardziej wycofuje się w świat marzeń. Zaprzyjaźnia się jedynie z tajemniczą Alvą, lecz dopiero wiele lat później uświadomi sobie, ile ona dla niego znaczyła – i co przez cały czas przed nim ukrywała. Jules, jako dorosły człowiek, ponownie spotyka Alvę. Wydaje się, że mogliby odzyskać stracony czas, jednak wtedy ponownie dogania ich przeszłość.

„Koniec samotności” Benedicta Wellsa od dziś w księgarniach | Książce patronuje Zupełnie Inna Opowieść

Żyj i pamiętaj | Benedict Wells, Koniec samotności | patronuje Zupełnie Inna Opowieść

 

tylko_kochankaMiło nam poinformować, że zupelnieinnaopowiesc.com objęła patronatem najnowszą powieść Hanny Cygler „Tylko kochanka”, która 28 marca 2017 r. ukaże się nakładem wydawnictwa Rebis. Powieści Hanny Cygler – i to tylko te wydane przez wydawnictwo Rebis – sprzedały się w 150 tys. egzemplarzy i znajdują się na szczycie rankingów czytelniczych, a każda nowa książka to ważne wydarzenie dla rzeszy fanów. A mimo to nie lubi, gdy określa się ją mianem pisarki i każdy, kto ją zna, wie, że nie ma w tym cienia kokieterii. Może dlatego, że jej droga do księgarskich półek wcale nie była prosta i wielokrotnie przyszło jej przełknąć gorzką pigułkę.

Objęliśmy patronatem powieść Hanny Cygler „Tylko kochanka” | Książka ukaże się 28 marca nakładem wydawnictwa Rebis

Mimo wszystko | Hanna Cygler, Tylko kochanka

Prawda i wyobraźnia Hanny Cygler | Z autorką powieści „Tylko kochanka” rozmawia Przemysław Poznański

KIOP_ZZupelnieinnaopowiesc.com znalazła się w gronie patronów wydania książki „Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta”. Dziennikarz śledczy Krzysztof M. Kaźmierczak, autor opartej na faktach powieści kryminalnej „Krótka instrukcja obsługi psa” chce wydać jej ciąg dalszy – alternatywne zakończenie. Na dodatek ma ono być uzupełnione o coś unikalnego: nigdy niepublikowane dokumenty z czasów PRL nawiązujące do treści powieści. Zbiórka na książkę pt. „Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta” prowadzona jest na stronie wspieram.to/zemsta i tam też znajdują się szczegółowe informacje na jej temat. Wsparcie książki „Krótka instrukcja obsługi psa: Zemsta” to nie tylko okazja do udziału w ciekawym wydarzeniu. Wszyscy, którzy pomogą w wydaniu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody – do wyboru z bogatego zestawu przygotowanego przez autora. Są wśród nich propozycje limitowane i o szczególnym charakterze. Przykładowo można zdecydować jak będzie nazywała się jedna z osób występujących w powieści, wybrać kolor włosów bohaterki, a także spotkać się z autorem na kawie.

DETEKTYW, PISMAK I PSY | Krzysztof M. Kaźmierczak, Krótka instrukcja obsługi psa

Szczegóły na temat zbiórki znajdziecie na wspieram.to/zemsta

Ostatni rozdział | Krzysztof M. Kaźmierczak, Krótka instrukcja obsługi psa. Zemsta [pod naszym patronatem]

Nikomu_OkladkaMamy przyjemność poinformować, że zupelnieinnaopowiesc.com objęła patronat nad antologią opowiadań „Nikomu się nie śniło”, który ukaże się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona.

„Nikomu się nie śniło” (wydawnictwo Czwarta Strona) – to tytuł antologii dziewiętnastu opowiadań, które łączy wspólny temat – zależności między snem a jawą. To już drugi tom wydany w ramach akcji „Wykup słowo”, wymyślonej przez Katję Tomczyk. Uczestnicy projektu mogą wykupione przez siebie podczas zbiórki na portalu crowdfundingowym słowa, frazy lub imiona umieścić w opowiadaniach pisanych przez pisarzy zaproszonych do projektu. Podczas spotkania w warszawskim MiTo niektórzy z nich opowiadali o swojej przygodzie z projektem, o pisarskich wyzwaniach i planach, a także o tym czy tworzą grupę literacką. Spotkanie prowadził Przemysław Poznański a Zupełnie Inna Opowieść była jednym z patronów medialnych tego przedsięwzięcia.

Marzenia i koszmary | Nikomu się nie śniło | Pod patronatem zupelnieinnaopowiesc.com

wykupslowo2Mamy przyjemność poinformować, że Zupelnieinnaopowiesc.com objęła patronatem konkurs literacki „Nikomu się nie śniło”, będący elementem eksperymentalnego projektu Wykup Słowo. To już jego druga edycja – efektem pierwszej był tomik „Autostop(y)”, jedno z ciekawszych wydarzeń na książkowym rynku w 2015 roku. Więcej tutaj

Sen grupowy (bez manifestu) | Spotkanie z twórcami antologii „Nikomu się nie śniło”

BANER DRUGI INFO

Miło nam poinformować, że Zupełnie Inna Opowieść objęła patronatem wydarzenie Debiutanci: Hermetz, Wojtaszczyk, Zielińska. Zapraszamy 30 maja 2015 r., o godz. 18:00, do De Revolutionibus. Books&Cafe, przy ul. Brackiej 14 w Krakowie. 

Przekroczyli granicę, spełnili marzenie i nie spoczywają na laurach – debiutanci. Hermetz, Wojtaszczyk, Zielińska. Opowiedzą o tym 30 maja w Krakowie, ale dla „Zupełnie Innej Opowieści” uchylają rąbka tajemnicy już dziś.

ZNÓW NIE NAPISAŁAM KRYMINAŁU | Rozmowa z Lilianą Hermetz, autorką „Alicyjki”

CIĄGLE MAM WRAŻENIE, ŻE TO NIE CHODZI O MNIE | Rozmowa z Kubą Wojtaszczykiem, autorem „Portretu Trumiennego”

DEBIUTANTEM MOŻNA BYĆ CAŁE ŻYCIE. Rozmowa z Aleksandrą Zielińską, autorką „Przypadku Alicji”

levante-wizualMiło nam poinformować, że Zupełnie Inna Opowieść objęła patronatem książkę Edyty Niewińskiej „Levante”. Książka ukaże się dzięki zbiórce na portalu Kultura Hula!. Zajrzyjcie pod ten link i zostańce mecenasami kultury. [Aktualizacja 05 lutego 2015] Książka zebrała całą kwotę potrzebną na wydanie.

[Aktualizacja 19 maja 2015] Książka już jest na rynku. Oto nasza recenzja

ROZWIANE MARZENIA. Edyta Niewińska Dávila, Levante [POD NASZYM PATRONATEM]

KAŻDY MA WŁASNE DEMONY. Rozmowa z Edytą Niewińską Dávila, autorką powieści „Levante”

Reklamy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.